Aquapalace Praga – oferta warta rozpatrzenia.

W Polsce jest wiele interesujących miejsc związanych z wypoczynkiem wodnym. W okresie letnim można wybrać się nad morze lub mazurskie jeziora. Jednak gdy ktoś chciałby jakiejś odmiany warto zapoznać się z ofertą naszych południowych sąsiadów – Czechów. W stolicy tego kraju, w Pradze znajduje się największy w Europie Środkowej kompleks sportowo – rekreacyjny „Aquapalace Praga”.

W ofercie tego ogromnego Aquaparku znajdują się: Wodny Świat, Centrum Wellness i Fitness. Wodny Świat podzielony jest na trzy pałace i zabierze każdego w wir zabawy lub odpoczynku. Pierwszy z nich – pałac Przygód oferuje, zjeżdżalnie, ślizgawki, lej wodny, cebulę oraz dziką rzekę. Drugi z pałaców – pałac Skarbów – jest skierowany głównie dla najmłodszych użytkowników, w którym znajdują się: sztuczne fale, brodziki i ślizgawki. Ostatni pałac – Relaksu – jak sama nazwa wskazuje służy do relaksowania się w jacuzzi lub na ławce do masażu. W swojej ofercie „Aquapalace Praga” ma również Świat Saun, w której znajdują się sauny fińskie, rzymskie łaźnie lub zewnętrzna chata skandynawska w rosyjskim stylu. W letnich miesiącach można wypoczywać w zewnętrznej strefie, gdzie znajduje się basen odkryty z ławkami i kąpielą perłową oraz brodzikiem dla dzieci oraz przy basenie. Jednak „Aquapalace Praga” to nie tylko Aquapark, to także hotel i restauracja, dzięki którym w tym wspaniałym miejscu można spędzić kilka dni, a nie tylko jeden.

Podsumowując, należy stwierdzić, że od przejścia granicznego Jakuszyce – Harrachov do czeskiej stolicy jest około stu pięćdziesięciu kilometrów. A mając taki obiekt na wyciągnięcie ręki, grzechem byłoby nie skorzystać.