Atut jeździeckiego sprzętu – wygodny, przewiewny czaprak

Jazda konna to niezwykły i pożyteczny sport. Specyficzny sposób jej wykonywania działa stymulująco na wiele układów i dlatego często jest polecany przez lekarzy jako jeden z elementów różnorodnych terapii. W jeździectwe oprócz treningu istotny jest też sam kontakt z zwierzęciem, które w zamian za troskę oferuje swoją niesamowitą uległość i przyjaźń. 

Wysokiej jakości czaprak niezbędny w ekwipunku

eskadron czaprakiJeździectwo, bez względu na to, czy uprawiane wyczynowo, czy dla odprężenia lub jako forma terapii – wymaga odpowiedniego ekwipunku. Ogłowia, wodze, a szczególnie siodło powinny spełniać wszystkie standardy, by zapewniać komfortową jazdę i swobodne sprawowanie kontroli nad koniem. Istotną zaletą dobrego rzędu jest też to, że dzięki odpowiednim właściwościom – tworzywom i sposobom wykonania – nie przynosi on udręki zwierzęciu. W dbaniu o komfort konia mogą pomóc także dodatkowe akcesoria, jak zabezpieczający siodło przed wilgocią czaprak, który znakomicie ochroni przed otarciami i obiciami. Dobry potnik jest wykonany z bawełny, przewiewny, nie powoduje przegrzania i pochłania część wilgoci. Zabezpieczony odowiednimi wiązaniami, jak np. produkowane przez markę Eskadron czapraki – świetnie trzyma się na zwierzęciu i pod rzędem. Dzięki wysokiej jakości wybarwienia – cieszy długo swoim kolorem. Dostępne derki z elementami odblaskowymi zapewniają jeźdźcowi widzialność o zmierzchu i w nocy, zwiększając tym samym walory bezpiecznej jazdy. 

Jeździectwo to niezwykły sport, jednak można się nim cieszyć tylko w warunkach wygody i bezpieczeństwa. Istotna jest tu troska zarówno o jeźdźca, jak i o dosiadanego konia. Komfort obu może zapewnić tylko odpowiednio wykonany i przysposobiony ekwipunek, którego dobrze poszukiwać pośród sprzętu produkowanego przez sprawdzone marki.