Nieruchomości i budownictwo

Bloczki do budowy fundamentów

Budowa fundamentów jest niezwykle ważna, bo to na nich opiera się cały budynek. Jesli zostaną zbudowane nieprawidłowo, to dom będzie niestabilny, fundament może pękać, zamakać, pojawią się grzyby. Czasem cały budynek nadaje się tylko do rozbiórki przez słabe fundamenty.

Bloczki na fundamenty z Lublina

bloczki fundamentowe lublinDlatego też każda ekipa budowlana przywiązuje dużą wagę do tego, by od początku budynek był dobrze posadowiony. Jak to zrobić? Przydatne bardzo są bloczki fundamentowe lublin. To nowoczesna i sprawdzona metoda na budowę fundamentów. Najpierw robi się wykop w ziemi, odpowiedni do rodzaju gruntu (na podmokłych fundamenty są wzmacniane i grubsze), jak i na właściwą szerokość i długość pod budynek. Potem ramkę fundamentów wykłada się bloczkami i od razu ma się solidną podstawę. Również pod ścianami nośnymi stawia się owe bloczki. Potem całość wypełnia się betonem. Są nawet specjalne zalewowe bloczki, które są puste w środku, więc beton nie wlewa się tylko między bloczkami ale także do środka bloczków. Główną zaletą takiego budowania fundamentów jest oczywiście szybkość ich stawiania. Praca idzie sprawniej, a po zrobieniu i zastygnięciu fundamentów można przejść do budowy ścian i dachu. Bloczki nie są drogie, zatem całość nie przedraża inwestycji. Bloczki betonowe są solidne, trwałe, nie powinny pękać. Izolację fundamentów robi się tak samo jak przy ich wylewaniu, bez bloczków. Dobrej jakośc bloczki dostanie się w każdym sklepie z dobrymi materiałami budowlanymi.

Bloczki fundamentowe w Lublinie są często używane przez ekipy budowlane. Nie są drogie, a solidne, a ponadto usprawniają prace na placu budowy. Warto się zastanowić czy taki rodzaj fundamentów nie będzie lepszy niż tradycyjny. Przynajmniej jeśli chodzi o domu jednorodzinne.