Bursztyn, czyli o kuszącej biżuterii słów kilka

Bursztyn jest prawdopodobnie najbardziej wdzięcznym materiałem do robienia pięknej, fantazyjnej biżuterii. Wiele osób szuka u jubilera nie złota, nie srebra i nie inny metali, ale właśnie bursztynu. Pięknie wygląda on również w połączeniu z innymi materiałami. W zasadzie, przez swoje niepowtarzalne kolory, idealnie współgra z każdym możliwym surowcem, kamieniem, kruszcem.

Jakie wyroby z bursztynu znajdziemy w sklepach?

piękne wyroby z bursztynuNajczęściej bursztyn kojarzy nam się z brązowawym odcieniem, może nieco piwnym. Czasem wpada również czerwonawy odcień, podobny do wiśni. Trochę mniej popularne są jego mleczne odmiany. Od piwnej pianki, przez kawę z mlekiem, aż po zupełnie biały, mleczny kolor. Zupełnie nieznane albo znane bardzo wąskiemu gronu są z kolei jego zielone i niebieskie odmiany. Te jednak są również dużo rzadsze, a więc zbieracze bursztynu będą sobie za nie życzyli spore sumy pieniędzy. Warto wiedzieć, że piękne wyroby z bursztynu można kupić również taniej. W najlepszych cenach znajdziemy te w piwnym odcieniu, ze względu na częstotliwość ich występowania, ale jeżeli dobrze poszukamy to uda nam się również trafić na zielone czy niebieskie bursztyny w dobrej cenie. Warto w tym celu przejrzeć wiele różnych ofert – sklepów stacjonarnych, sklepów internetowych. Są również zbieracze, którzy sami sprzedają swoje zdobycze, co oznacza tyle, że bez pośredników produkty te na pewno będą dużo tańsze, choć na pewno nie łatwiej dostępne.

Jeżeli szukamy efektownej biżuterii, którą zwalimy z nóg wszystkie koleżanki, to na pewno bursztynowa biżuteria zda egzamin. Każdy jubiler zaproponuje nam piękne wyroby z bursztynu. Musimy się tylko zastanowić na jakim odcieniu nam najbardziej zależy, jakiego kształtu szukamy oraz jakiej wielkości bursztynowy akcent chcemy kupić.