Informatyka i komputery

Cena komputera dla nastolatka

 

Chciałam sprawić swojemu synowi prezent za dobrą naukę w szkole. Na koniec roku będzie miał czerwony pasek, więc według mnie bardzo zasłużył sobie na komputer. Mówił wiele razy, że chce lepszy do gier komputerowych. Muszę zgarnąć męża, żeby ze mną usiadł i przejrzał te oferty razem ze mną. On wie więcej na ten temat.

Ile kosztuje komputer do gier?

ceny komputerów do gierNawet nie wiedziałam, jak bardzo drogie bywają takie sprzęty! Ceny dochodzą aż do kilku tysięcy, i to za co? Mąż jednak mnie natychmiast uspokoił. Zaczął opowiadać, że w gruncie rzeczy ceny komputerów do gier nie są wygórowane, a wręcz przeciwnie. Wyjaśnił, że wysokiej jakości procesor oraz karty graficzne pozwalają na znacznie płynniejszą rozgrywkę, jak również na możliwe odtworzenie jej w większych detalach. Co to oznacza? Zrozumiałam, że im lepszy komputer, tym lepsza zabawa – mąż odparł na to, iż właściwie mam rację, ale to nie do końca o to chodzi. Lepszy komputer nie oferuje innej rozgrywki, jednak znacząco poprawia jakość tej, jaką można otrzymać na sprzęcie gorszej jakości. Lepsze cienie, lepsza grafika, brak tak zwanych „lagów spowodowanych spadkiem FPS-ów”, wszystko to sprawiało, że rozgrywka stawała się z przyjemnej wręcz niezapomniana. Wtedy chyba zrozumiałam, iż ceny te nie są tak wygórowane – w końcu osobiście sama wygrałam lepszy telewizor raptem rok wcześniej, żeby móc oglądać ulubione seriale w jakości HD. Nie zgodzić się więc z takim rozumowaniem byłoby zwyczajną hipokryzją!

Tak więc na koniec roku szkolnego młody otrzymał swój wymarzony komputer – najwyższej jakości, mogący pociągnąć gry tegoroczne, a nie sprzed dekady. Cena była, powiedzmy sobie szczerze rozsądna, jednak nie ma ona znaczenia, gdy w grę wchodzi uśmiech starającego się na co dzień w szkole dziecka!