Czy warto podpisać intercyzę po ślubie?

Nie da się ukryć, że kiedyś ludzie mieli do siebie więcej zaufania i jeśli decydowali się na małżeństwo, to byli ze sobą na dobre i na złe. Czasy i ludzie jednak się zmieniły i dziś mimo tego, że ślub bierze wiele par, to jednak coraz więcej z nich podpisuje po ślubie pewien dokument. Ma on zabezpieczać w przyszłości ich majątek. Nie każdy wie o tym, czym tak naprawdę jest intercyza i czy zawsze warto ją podpisywać?

Co trzeba wiedzieć o intercyzie?

intercyza po ślubieKażdy, kto jest w szczęśliwym związku z pewnością ma nadzieję, że tak będzie już zawsze. Może się wydawać, że kiedyś ludzie mieli mniejsze wymagania wobec siebie i potrafili sobie zaufać. Dziś też każdy potwierdza, że wierzy swojemu partnerowi, jednak faktem jest to, że część osób ma świadomość tego, że w przyszłości mogą się wydarzyć różne rzeczy. Nikt przecież nie wie, co będzie za kilka lat. Można się bardzo kochać, ale trzeba też na niektóre rzeczy spojrzeć bardziej realistycznie. Wiele osób przekonało się, że wcale aż tak dobrze nie zna swojego partnera. Intercyza po ślubie jest dobrym rozwiązaniem. Ważne jest to, że ten dokument będzie chronił majątek każdego z partnerów. Świadczy on jedynie o tym, że mają rozdzielność majątkową. Każdy rozliczać się będzie z podatków samodzielnie. Jeśli mąż czy żona zaciągnie kredyt i nie będzie go spłacać, komornik nie zajmie naszego majątku. Jest to bardzo dobra ochrona w takich sytuacjach. Każdy odpowiada za siebie.

Coraz więcej osób decyduje się na podpisanie intercyzy. Można to zrobić tylko i wyłącznie u notariusza. Taki dokument chroni majątek każdego z małżonków. Posiadanie intercyzy nie świadczy o tym, że nie mamy zaufania do partnera. Warto wierzyć, ale trzeba też być realistą. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale możemy się w taki sposób zabezpieczyć. Intercyza będzie niezwykle ważna również podczas sprawy rozwodowej.