Decyzja o poddaniu się kremacji w Krakowie

 

Często zastanawiałem się nad tym, co powinno zostać zrobione po mojej śmierci. Uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie ekologiczne i nowoczesne zajęcie się moim ciałem. Na szczęście również do Polski dotarła zachodnia moda na to, by poddać się kremacji, a nie zakopywać ciało w ziemi.

Kremacja była bardzo nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniem

kremacje krakówChoć mieszkałem w Gdańsku, pochodziłem z Krakowa. Uznałem, że najlepszą opcją będzie powrót do mojego rodzinnego miasta i tam poddanie się temu zabiegowi. Stwierdziłem, że skoro jestem tego pewien, jak najbardziej powinienem napisać testament. W końcu miałem już pewnego rodzaju majątek, który mogłem różnie rozdysponować. Najbardziej zależało mi jednak na tym, by moje ciało zostało na sto procent poddane kremacji. Postanowiłem nawet sprawdzić, jak to wszystko przebiega. Okazało się, że jeśli interesowały kogoś kremacje Kraków był do tego odpowiednim miejscem. Istniała tam już co najmniej jedna spopielarnia zwłok, która też cieszyła się świetną reputacją. Wiedziałem, że jeśli zostanę tam wysłany po śmierci, moje ciało zostanie potraktowane z należytą powagą oraz szacunkiem. Ceny również nie były wysokie – znacznie drożej wyszedł by pochówek z zakopywaniem ciała w ziemi. Prawda jest taka, że nie istniał już teraz żaden argument za tym, by w dalszym ciągu starać się o tradycyjny pogrzeb. W końcu jakby nie patrzeć, ludzie też byli coraz bardziej nowocześni i otwarci na nowości – wiedziałem, że moja rodzina nie będzie przez to wytykana palcami, gdy będzie szła ulicą.

Moja żona gdy usłyszała o moim postanowieniu stwierdziła, że nie jest to wcale zły pomysł. Jej też od jakiegoś czasu chodziło to po głowie, ale bała się pierwsza poruszać tego tematu. Teraz mogliśmy oboje pójść i spisać swoje życzenia tak, by nikt nie miał żadnych wątpliwości.