Zdrowie i sport

Dlaczego warto chodzić do dentysty?

O zęby należy dbać i to nie ulega wątpliwościom, lecz niestety wiele osób boi się dentysty, ze względu na wcześniejsze, nieprzyjemne doświadczenia. Warto jednak wybrać się do polecanego gabinetu stomatologicznego, gdzie fachowcy mają świetne podejście do pacjentów i szczegółowo omówią z nim zabieg, uspokoją go i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Przegląd w gabinecie stomatologicznym

niedrogie gabinety stomatologiczne w rzeszowieCzęsto pacjenci decydują się na wizytę u stomatologa, kiedy odczuwają ból zęba. Jest to sytuacja stresująca, zatem aby jej uniknąć, warto udawać się ma rutynowe kontrole stanu uzębienia, aby móc zapobiegać poważniejszym dolegliwościom. Niedrogie gabinety stomatologiczne w Rzeszowie oferują takie przeglądy. W porę wykryte ubytki czy próchnica może być w łatwy sposób wyleczona. Stomatolodzy stosują wypełnienia światłoutwardzalne, które są dopasowane kolorystycznie do zębów pacjenta oraz cechuje je duża odporność na ścieranie. Kiedy problemy z zębami są bardziej rozległe, stosuje się leczenie kanałowe. Dzięki nowoczesnej technologi leczenie zębów jest bezbolesne, a środki znieczulające czasami nie są konieczne. Za pomocą zdjęcia RTG stomatolog widzi wyraźnie, w którym miejscu zaczyna się robić próchnica i dzięki temu może w porę zadziałać, nie narażając pacjenta na bóle zębów spowodowane rozległą próchnicą. W przypadku dzieci, wizyta u stomatologa powinna być dostosowana do wieku pacjenta, a podejście stomatologa powinno być przyjazne, tak aby, mały pacjent czuł się komfortowo.

Dla dzieci przewidziane są zabiegi chroniące zęby przed próchnicą i należą do nich lakierowanie oraz lakowanie zębów. W przypadku lakierowania nakładany jest lakier fluorowy na zęby, który ma chronić je przed próchnicą i dostarczać fluoru. Lakowanie polega na pokryciu zębów specjalnym preparatem, który uszczelnia zęby i zmniejsza możliwość rozwoju próchnicy.