Informatyka i komputery

Dobry projekt strony internetowej

Przy tworzeniu strony internetowej pracuje wielu specjalistów. Oczywiście mowa o stronie internetowej, która jest zrobiona po fachowemu. Nim zostanie napisany kod strony, trzeba ją zaprojektować. Obecnie modne są rozwiązania, które wskazują na płynne działanie danego portalu. Bardzo ciekawe jest także rozmieszczenie treści na stronie, aby nie było jej za dużo, a była naprawdę ciekawa.

Jak zaprojektować stronę internetową? 

projektowanie stron internetowychZacznij projektowanie od strony głównej. To od niej zacznie internauta sprawdzać treść dodatkową. Projektowanie stron internetowych zawsze zaczyna się od tego etapu. Następnie zaznacz, w którym miejscu mają być odnośniki do innych sekcji. We współczesnych stronach internetowych bardzo modne są przesuwające się kafelki, zamiast standardowych zakładek. Oczywiście zależy jaką stronę internetową chcesz mieć. Jeśli interesują Cię tradycyjne rozwiązania, to z nich skorzystaj. Barwy strony dobiera się do jej tematyki. W tym przypadku architekt musi posiadać wiedzę co do przeznaczenia konkretnych barw. Pamiętaj, aby nie było na stronie za dużo słowa pisanego, ani za dużo obrazków. Musisz to tak połączyć, aby ani jedno, ani drugie nie rzucało się w oczy. Korzystanie z takiej strony będzie bardziej intuicyjne i dużo szybsze. Strona z odpowiednio dobraną treścią jest intuicyjna i Twoim zadaniem powinno być dążenie do tego. Internauta nie powinien odczuwać negatywnych emocji przeglądając treść strony. 

Twoje projekty na początku opracuj graficznie. Zrób sobie szkic, aby wiedzieć, na jakiej koncepcji zależy Ci najbardziej. Wybierając dobry model strony internetowej zyskasz większą oglądalność. Na najlepsze strony internetowe czasami wchodzi się tylko po to, aby zobaczyć jak wyglądają. Zadbaj o to, by Twoje witryny były czasami oglądane w ten sam sposób.