Motoryzacja

Dobry wózek inwalidzki

Niepełnosprawność nie jest niczym przyjemnym, a niemożność swobodnego przemieszczania się i uzależnienie od innych jest w stanie przyprawić o depresję. Dlatego też każda osoba niepełnosprawna musi być aktywizowana, najlepiej mocnymi bodźcami.

Zakup skutera inwalidzkiego

skuter wózek inwalidzkiCzasem wystarczy zrobić niewiele, by zmienić wszystko i tak jest w przypadku zakupu skutera inwalidzkiego. Dlaczego? Ponieważ daje on możliwość przywrócenia osoby niepełnosprawnej społeczeństwu i pozwala poczuć się jej bardziej sprawnym oraz samodzielnym. Bowiem dzięki skuterowi jest możliwe to, co dotychczas nie było, czyli zrobienie zakupów, odwiedzenie znajomych, pójście na koncert, czy do filharmonii. Taki pojazd jest wyposażony w bardzo dobre amortyzatory, co sprawia, że pokonywanie wszelkich przeszkód terenowych jest niezwykle łatwe. Skuter wózek inwalidzki możemy kupić równie dobrze za kilka, jak i kilkanaście tysięcy złotych. Albowiem wybór, jaki mamy w sklepach medycznych jest naprawdę ogromny. Znajdziemy tam również skutery używane, ale w bardzo dobrym stanie, które w niektórych przypadkach, są tańsze od nowych nawet o kilkadziesiąt procent. Z takiej opcji korzysta bardzo wiele osób, podobnie jak z opcji sprzedaży ratalnej, co zresztą nie dziwi, gdyż zakup tego rodzaju pojazdów za gotówkę jest raczej rzadkością. Warto nadmienić, że skutery są zasilane bardzo wytrzymałymi akumulatorami, umożliwiającymi przebycie od czterdziestu do osiemdziesięciu kilometrów na jednym ładowaniu (w zależności od modelu).

Skutery dla osób niepełnosprawnych są bardzo komfortowe i bezpieczne. Głównie dzięki zastosowaniu bardzo wygodnych i głębokich foteli z pasami bezpieczeństwa. Dzięki takiej konstrukcji, osoba prowadzącą nie wypadnie z niego, ani nadto się nie wychyli, co mogłoby skutkować wywróceniem pojazdu.