Drugie życie felgi

Samochód prawie w stu procentach składa się z elementów eksploatacyjnych, które musimy po pewnym czasie wymienić na nowe, lub poddać regeneracji. O ile klocki lub tarcze hamulcowe musimy wymienić na nowe, to w przypadku felg regeneracja jest dużo bardziej opłacalna, niż zakup nowego kompletu.

Proces renowacji felg

renowacja felg wrocławFelgi narażone są na obtarcia i skrzywienia, dlatego raz na kilka sezonów powinniśmy je odnowić. W momencie, gdy lakier na naszych felgach nie wygląda zbyt dobrze, to psuje wygląd całego auta, więc potrzebna jest renowacja felg Wrocław jest jednym z lepszych miejsc, gdzie możemy znaleźć dobrych fachowców, którzy odnowią nam felgi. Proces regeneracji felg zaczyna się od sprawdzenia tego, czy felgi nie są krzywe lub popękane. Jeśli pod tym względem z felgami jest wszystko tak jak powinno, to można zająć się ich wyglądem. Najpierw trzeba usunąć stary lakier. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy pralki ultradźwiękowej, ponieważ w ten sposób nie uszkodzimy struktury felgi. Następnie odtłuszczamy całą powierzchnię felgi i nakładamy podkład. W momencie gdy podkład jest już suchy, to możemy przystąpić do malowania właściwego. Zazwyczaj nakłada się od dwóch do trzech warstw lakieru. Lakier możemy utwardzić w piecu lakierniczym, dzięki temu nasze felgi będą dobrze się prezentować przez dłuższy okres czasu. Tak odnowiona felga wygląda jak nowa i posłuży nam przez kolejne kilka sezonów. Taka regeneracja kosztuje dużo mniej, niż nowe felgi.

O efekcie końcowym decyduje między innymi jakość projektu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na to, aby projekt był dobrze zrobiony. Przeprowadzenie takiej regeneracji jednego kompletu felg trwa od dwóch do czterech dni roboczych i kosztuje od trzystu, do siedmiuset złotych, w zależności od uszkodzeń felg.