Efektywne osuszanie ścian w mieszkaniu

Pojawienie się pleśni czy grzybów na ścianach jest często spowodowane zbyt wilgotnym powietrzem. Cząsteczki wody obecne w powietrzu często osadzają się na różnych chłodniejszych częściach naszego domu powodując zawilgocenia. Takimi chłodniejszymi miejscami najczęściej są ściany. Jeśli dopuścimy to tego by powietrze w naszym mieszkaniu było zbyt wilgotne to mogą się bardzo szybko pojawić efekty w postaci pleśni. 

Najskuteczniejsze metody osuszania murów  

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejWilgoć w budynkach zaczyna stawać się coraz poważniejszym problemem. W szczególności często pojawia się ona w mieszkaniach, w których mamy zbyt mało wydajne ogrzewanie a dodatkowo nie jest drożny nasz system odpowiedzialny za wentylację. W pewnym momencie w takich warunkach zaczniemy dostrzegać, że na naszej ścianie osadzają się kropelki wody. To będzie ewidentna oznaka tego, że należy zacząć działać. W tym celu często stosuje się sposób jakim jest osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. Ten sposób osuszania polega na tym, że w naszych ścianach tworzone są specjalne otwory, które następnie wypełnia się środkami chemicznymi pochłaniającymi wodę. Ważne jest by te otwory powstawały w najbardziej newralgicznych miejscach bowiem tylko dzięki temu metoda ta może być skuteczna. W niektórych mieszkaniach konieczne bywa wielokrotne powtarzanie zabiegu osuszania ale dzięki tym zwielokrotnieniom możemy mieć pewność, że problem wilgoci zniknie raz na zawsze. 

Generalnie metoda iniekcji krystalicznej od lat uchodzi za najbardziej efektywny sposób osuszania murów. Stosuje się go już od kilkunastu lat i miliony Polaków było zadowolonych z ostatecznych efektów. Wiele osób dodatkowo stosowało osuszacze powietrza żeby oprócz ścian wysuszyć również powietrze. Połączenie tychże metod daje naprawdę świetne efekty.