Budownictwo i DomDom / OgródWyposażenie domu

Elektryczny ogrzewacz przepływowy

Ciepła woda w kranie jest bardzo ważna, dlatego trzeba zadbać o urządzenie, które je podgrzewa. Nie trzeba być podłączonym do publicznej elektrociepłowni, aby mieć wodę o wysokiej temperaturze. Można zamontować w pobliżu kranu urządzenie elektryczne, które działa tylko wtedy, gdy korzystamy z niego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w wielu przypadkach, dlatego opłaca się z niego korzystać.

Ogrzewacz przepływowy w domu

ogrzewacz przepływowy elektrycznyOgrzewanie wody w domu nie musi być trudne. Ogrzewacz przepływowy elektryczny to niewielkie urządzenie, które jest montowane zawsze w pobliżu baterii. Najczęściej pod umywalką lub zlewozmywakiem. Dzięki temu po odkręceniu kurka leci ciepła woda. Ogrzewacz podgrzewa wodę, która przez niego przepływa, dlatego tylko wtedy pobiera energię elektryczną. Woda, która nie zostanie zużyta wraca do komory izolowanej termicznie, dlatego nie traci swojej temperatury. Taki podgrzewacz pomaga również w oszczędzaniu wody, ponieważ w baterii do niego dodawana jest specjalna kratka, która rozprasza strumień wody. Użytkownikowi umywalki wydaje się, że leci więcej wody, niż w rzeczywistości. Ogrzewacze przepływowe są montowane przez hydraulików. Można je podłączyć za pomocą standardowej wtyczki do gniazdka lub na stałe do instalacji elektrycznej. Ich praca jest cicha. Można kupić podgrzewacz do całej instalacji lub do każdego kranu z osobna. Dzięki temu zawsze mamy ciepłą wodę.

Z takich podgrzewaczy najczęściej korzystają osoby, które nie mają dostępu do elektrociepłowni, chociażby ze względu na odległość, jaką dzieli ich do najbliższego miasta. Taki system jest bardzo sprawny i nie ma zn im problemu. Trzeba tylko pamiętać o prawidłowym montażu, a także zachowaniu gwarancji. Obejmuje ona okres sześciu lat, bez względu na producenta.