Etykietowanie cyfrowe sposobem na optymalizację procesu

Szczególnie ważnym procesem zachodzącym w firmach zajmujących się logistyką jest przyjmowanie i wydawanie towaru. W firmach tych najbardziej istotne z punktu widzenia sprawnego działania i wydajności procesu jest przyjmowanie towaru na stan oraz wydawanie towaru kontrahentom zewnętrznym. Proces ten wymaga precyzji oraz musi być dobrze skoordynowany.

System pełen etykiet z kodem kreskowym

etykiety cyfroweW dzisiejszych czasach niezbędne jest użycie nowoczesnej technologii w celu uniknięcia przestojów w procesie ładowania i rozładowywania pojazdów dostarczających zaopatrzenie. W tym celu właściciele punktów przeładunkowych inwestują w technologie, których wpływ na przebieg procesu jest udowodniony. Ostatnimi czasy bardzo popularnym rozwiązaniem są etykiety cyfrowe. Etykiety te pozwalają w znaczący sposób skrócić czas wprowadzania oraz wydawania towaru poprzez system. Zaoszczędzony czas może być przeznaczony na inne czynności, które podnoszą sprawność procesu. Dodatkowo inwestycja ta jest łatwa do wdrożenia. Dotychczasowy system znakowania bardzo łatwo zastąpić naklejkami z odpowiednim kodem cyfrowym. Sprzęt niezbędny do obsługi takiej technologi nie jest też szczególnie drogi. Wystarczy zakupić parę skanerów kodów kreskowych oraz drukarkę do etykiet. Jedynym problemem przy wdrożeniu może być zmiana systemu, który obsługuje przyjmowanie i wydawanie zaopatrzenia. W tym celu podczas składania zamówienia na konkretny sprzęt warto od razu podpytać dostawce o możliwość dostarczenia rozwiązania kompleksowego obejmującego również system informatyczny. Zakupując wszystko u jednego dostawcy mamy pewność, że poszczególne elementy systemu będą ze sobą współpracować w odpowiedni sposób oraz, że nie będzie problemu ze wdrożeniem całości.

Rozwiązanie to wiążę się z trochę większymi nakładami w początkowej fazie inwestycji. Jednak czas, który możemy zaoszczędzić na walce z dopasowaniem elementów systemu dostarczonych przez różnych dostawców może okazać się w ostatecznym rozrachunku bezcenny. W związku z tym warto zainwestować trochę więcej środków i czasu na samym początku eliminując w ten sposób przyszłe problemy.