Firmy zajmujące się dezynfekcją różnych powierzchni

W Polsce jest wiele firm, które zajmują się świadczeniem usług dezynfekcyjnych. Warto na samym początku zaznaczyć, czym tak naprawdę różni się dezynfekcja od sterylizacji. Otóż dezynfekcja umożliwia pozbycie się form wegetatywnych drobnoustrojów.

Środki odkażające stosowane do dezynfekcji

dezynfekcja warszawaNie jest ona w stanie zniszczyć np. form przetrwalnikowych bakterii. W związku z tym nie można powiedzieć, że zdezynfekowany materiał jest jałowy. Jest on po prostu odkażony. Takie odkażanie przeprowadza się w wielu miejscach – nie tylko w ośrodkach zdrowia i szpitalach, ale również w obiektach po zalaniach czy miejscach użyteczności publicznej. Dezynfekuje się również miejsca, w których doszło do zgonu. Obiekty inwentarskie, magazyny, pojazdy także można dezynfekować. Taka dezynfekcja warszawa polega po prostu na zmniejszeniu liczby mikroorganizmów w odkażanym materiale. Chodzi tutaj nie tylko o bakterie, ale również wirusy i grzyby. Warto dezynfekować również pomieszczenia, w których znajdują się klimatyzatory. Jeśli nie są one odkażane, to rozpylają w powietrzu różne drobnoustroje mogące odpowiadać za alergie i choroby dróg oddechowych. Warto wspomnieć również o tym, jakich środków używa się do dezynfekcji materiałów. Do najbardziej popularnych środków, które wykorzystuje się też w domach należą: mleczan etakrydyny, fiolet krystaliczny czy woda utleniona. Do odkażania służą nawet związki metali ciężkich jak srebro czy miedź.

Bardzo popularnym związkiem odkażającym jest chlorheksydyna czyli biguanid. Korzysta się też z nadmanganianu potasu oraz formaldehydu. Oczywiście firma dezynfekująca pomieszczenie wybierze najlepszy środek odkażający w zależności od tego, jakie materiały będą dezynfekowane. Znaczenie ma nie tylko rodzaj powierzchni, ale też stężenie, czas działania i temperatura.