Fotografia

Fotografowanie produktów w mieście

Jeśli ciekawi was jak wygląda w praktyce wykonywanie zdjęć produktowych to opowiem wam dzisiaj na konkretnym przykładzie zdjęć butów, które ostatnio wykonywałem. Oczywiście z nadzieją, że faktycznie będziecie chcieli czerpać z mojej wiedzy jak najwięcej i wdrażać takie rozwiązania dla siebie. Jeśli mogę coś powiedzieć o pracy fotografów to na pewno jest to praca stricte kreatywna i ciekawa.

Ciekawa praca fotografa produktowego

fotografia produktowa w WarszawieW Warszawie na zlecenia na pewno nie mogę narzekać. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się znaleźć chwilę wolnego czasu, gdyż ciągle tylko odbieram telefony od osób, które faktycznie zamierzają zlecić mi przeprowadzenie różnej sesji zdjęciowej. W większości przypadków faktycznie fotografia produktowa w Warszawie wygląda zawsze w ten sam sposób. Jeśli miałbym opowiedzieć wam dokładnie jak to wygląda w praktyce to powiedziałbym, że pierwsze co trzeba zrobić to umówić się z klientem. Najczęściej spotykamy się właśnie w firmie, gdzie znajdują się najczęściej wystawione na półce przedmioty, którym trzeba zrobić kilkadziesiąt zdjęć. Może i faktycznie po sesji zdjęciowej wybieram dwa, trzy najlepsze zdjęcia jednej rzeczy i to je przesyłam do klienta, ale i tak trzeba zrobić ich naprawdę mnóstwo. Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy w ogóle wejść w ten biznes to faktycznie mogę powiedzieć, że jeszcze jest na to czas. W końcu firm ciągle przybywa i tym bardziej przybywa klientów na sesje zdjęciowe.

Profesjonalna fotografia produktowa jak dla mnie to świetne zajęcie. Stawia się produkt na jakimś ładnym tle i wykonuje serie zdjęć. Kluczem do sukcesu jest tutaj bardzo dobre oświetlenie, o które ja jako fotograf muszę bardzo dobrze zadbać. Moim zdaniem jest sporo rzeczy do zrobienia na sesji, ale wypłata także jest nawet bardziej niż satysfakcjonująca.