Góry

Górskie kurorty które warto odwiedzić

Szczawnica to miejscowość lecznicza zlokalizowana w Małopolsce. Już od dziewiętnastego wieku miejsce to słynne jest z kurortów, ze względu na występujące w nim zbiorniki mineralne. Szczawnica jest także ciekawa pod względem atrakcji turystycznych. To właśnie w tej miejscowości powstała pierwsza sekcja kajakarstwa górskiego.

Na dodatek, w Szczawnicy mieszczą się trasy narciarskie, gdzie jedna z nich o długości 1000 metrów jest jedną z najciekawszych tras narciarskich w Polsce. Osoby lubiące spędzać wakacje letnie na świeżym powietrzu także mają możliwość liczyć na wiele atrakcji, między innymi trasy piesze oraz rowerowe. Pomimo iż miasto liczy trochę ponad siedem tysięcy mieszkańców, to poszczyć się może sporą ilością miejsc gastronomicznych. Gastronomia Szczawnica to przede wszystkim kuchnia tradycyjna, natomiast polecane restauracje w Szczawnicy to między innymi knajpa Pod Kolejką. To wyjątkowe miejsce leży w samym sercu miejscowości, w pobliżu dolnego przystanku kolei linowej. Kuchnia polska w Szczawnicy jest cały czas podtrzymywana, dzięki czemu amatorzy smacznych dań mają sposobność posmakować befsztyku tatarskiego czy Beuf strogonow. Dzięki temu każdy ma pewność, że wyżywienie w Szczawnicy przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym gościom. Ponadto, restauracja Szczawnica obsługuje imprezy okolicznościowe w Szczawnicy, między innymi bale sylwestrowe czy zabawy weselne. Wszystkie osoby planujące spędzić dłuższy czas w tym malowniczym miejscu mogą skusić się o spływ Dunajcem, który w zależności od poziomu rzeki zajmuje dwie-trzy godziny. Inną interesującą informacją jest fakt, iż niedaleko Szczawnicy znajduje się dużo wód leczniczych, dla przykładu Helena, Wanda czy Pitoniakówka.

W dodatku, osoby uskarżające się na problemy zdrowotne mogą skorzystać z oferty szczawnickiego uzdrowiska, które liczy ponad 150 lat. Bez różnicy na to, jaki jest motyw podróży do Szczawnicy, pewne jest, iż każda osoba zwiedzająca to przepiękne miejsce z pewnością zauroczy się w nim i zdecyduje się tam powrócić, bez względu na trwający sezon.