Góry

Jak przygotować się do ferii zimowych – szkółka narciarska Zieleniec

szkółka narciarska zieleniec

Czas ferii zimowych to niełatwy okres. Zaczyna się on już właściwie kilka tygodni wcześniej gdyż to już wtedy trzeba pomyśleć o tym gdzie i w jaki sposób ten czas chce się spełnić. Następnie biorąc pod uwagę wcześniejsze wybory trzeba się odpowiednio do wyjazdy przygotować.

Szkółka narciarska w Zieleńcu – aktywny wypoczynek

szkółka narciarska zieleniecBiorąc pod uwagę fakt, że najczęściej wybieranym sposobem na spędzenie ferii jest wyjazd na narty to właśnie o tym jak przygotować się do wyjazdy na sto się przygotować. Podstawa to oczywiście rezerwacja miejsca w ośrodku w którym chcielibyśmy się zatrzymać – w wielu ośrodkach trzeba do zrobić nawet cztery czy pięć miesięcy wcześniej – dlatego naprawdę już we wrześniu czy październiku pomyśleć o tym gdzie chcemy je spędzić. Jak przyznaje jeden z właścicieli ośrodka gdzie turyści przyjeżdżają na narty w Zieleńcu (szkółka narciarska Zieleniec), często zdarza się tak, że w grudniu nie ma już możliwości rezerwacji noclegu. Kolejna ważna rzecz to rezerwacja miejsca w szkółce narciarskiej jeżeli planujemy podjąć naukę jazdy na nartach. W tym przypadku też często zdarza się, że na miejscu nie ma już możliwości rezerwacji miejsca – jeżeli ktoś z wyjeżdzających nie umie jeździć na nartach to lepiej już wcześniej zarezerwować mu miejsce w szkółce. Ostatnia ważna kwestia to skompletowanie potrzebnego narciarskiego sprzętu takiego jak kurtki, gogle, spodnie narciarskie oraz ciepła termiczna bielizna bez której ciężko sobie poradzić na stoku.

Pamiętajmy też, że nie musimy mieć swojego sprzętu narciarskiego gdyż można go wypożyczyć, jest to istotne zwłaszcza w sytuacji gdy na narty wyjeżdża się po raz pierwszy i nie wiemy na pewno czy sport ten będzie nam odpowiadał.