Jak wybrać dobry eyeliner?

Eyeliner jest dla wielu kobiet czymś, z czego nie mogłyby zrezygnować w codziennym makijażu. Tak zwane „kreski”, które malujemy na powiece przy pomocy eyelinera potrafią bardzo fajnie odmienić nasze spojrzenie i sprawić, że oko wygląda na większe i po prostu ładniejsze. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest teraz niesamowicie dużo eyelinerów. Jak wybrać ten najlepszy?

Eyelinery w pisaku są łatwe w użyciu

eyeliner w pisakuPrzez to, że eyelinery są tak popularne i powszechne w codziennym makijażu, marki kosmetyczne prześcigają się w wypuszczaniem na rynek różnych eyelinerów o zupełnie różnych formułach. W sklepach można znaleźć eyelinery w różnej postaci, a więc miłośnicy makijażu mają naprawdę duży wybór. Dla początkujących dobrym wyborem jest np. eyeliner w pisaku, ponieważ łatwo jest nimi malować kreski. Jednakże generalnie to nie sposób aplikacji jest najważniejszy, tylko właściwości produktu. Wybierając eyeliner powinno wybierać się taki, który utrzymuje się długo na oku. Eyeliner, który traci swój kolor popsułby cały makijaż. Bardzo ważne jest też to by eyeliner dawał mocny kolor kresek – mogą mieć one błyszczące albo matowe wykończenie. Kolor musi być mocny, tak by ładna kreska powstawała już po jednym pociągnięciu eyelinera po powiece. Dla wielu ważne jest również to by eyeliner był wodoodporny i oczywiście takie produkty można bez problemu znaleźć w sklepach kosmetycznych.

To, w jakiej formie najlepiej używa się nam eyelinera najlepiej jest się dowiedzieć przy pomocy tzw. metody prób i błędów. Każdy ma swoje upodobania i to, że ktoś poleca eyelinery w żelu nie oznacza, że komuś nie będzie łatwiej malować kresek eyelinerem chociażby w pisaku czy też najbardziej popularnego eyelinera z pędzelkiem. Najważniejsze w eyelinerze jest to by był on trwały.