Praca

Jak wygląda otwieranie hotelu za granicą

Każdy inwestor lub przedsiębiorca dochodzi w swoim życiu do etapu, w którym stwierdza, że najwyższy czas ruszać na podbój nowych krajów. Prawda jest taka, że jest to doskonały pomysł, praktycznie w każdej branży. Mądrze prowadzony biznes zawsze i wszędzie będzie przynosił zyski.

Otwieranie hotelu nigdy nie jest rzeczą prostą

jak otworzyć hotelOtwieranie biznesu w innym kraju wiąże się jednak z wieloma trudnościami. Ja również kiedyś skusiłem się na to rozwiązanie, i muszę przyznać, że było warto. Byłem bardzo dobrym hotelarzem, dlatego też kwestie związane z hotelami nie były dla mnie problemem. Większym wyzwaniem były na przykład przepisy obowiązujące w danym kraju. Oczywiście posiadanie pieniędzy i motywacji nie gwarantuje nam sukcesu w prowadzeniu firmy – jeśli ktoś nie wie jak otworzyć hotel który będzie przynosił zyski, to zarówno w Polsce, jak i za granicą będzie miał problemy z rentownością. Ludzie często twierdzą, że praca hotelarza to bułka z masłem, ale prawda jest taka, że nie ma niczego bardziej mylnego. Hotele mają bardzo wiele cech, które wyróżniają je na tle innego rodzaju biznesów. Przede wszystkim są to firmy, które wymagają ogromnych nakładów przeznaczanych na pensje każdego miesiąca, niezależnie od tego, czy mamy duże zyski, czy też nie mamy ich wcale. Musimy przez cały czas utrzymywać tak samo dużą kadrę pracowników, mając na uwadze fakt, że nieraz będą oni przychodzić do pracy i się nudzić, podczas gdy w inne dni będą oni mieli bardzo dużo pracy do wykonania.

Hotele to świetna sprawa dla kogoś, kto posiada doświadczenie w tej branży i ma duże zaplecze finansowe. Trzeba być gotowym na to, że niejednokrotnie zdarzą nam się miesiące, które nadszarpną naszym budżetem, ale za to na pewno będą również okresy, w których nasza inwestycja zwróci się z nawiązką.