Kupić czy wynająć koparko-ładowarkę?

Kiedy jesteśmy pewni, że nasza firma budowlana będzie miała wiele zleceń i często będzie używać koparko-ładowarki, to najlepiej jest taką maszynę od razu zakupić. Jeżeli nie posiadamy odpowiednich środków, to możemy zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest leasing. Jeśli jednak chcemy używać takiego sprzętu od czasu do czasu to najlepiej wybrać na wynajem.

Jak wybrać zasięg ramion koparko-ładowarki?

koparko-ładowarki CASENa początek musimy dokonać dokładną analizę naszej pracy i określić jaki długi zasięg ramion ma mieć koparko-ładowarka. W niektórych przypadkach będziemy potrzebowali bardzo długich zasięgu ramion, ponieważ będą tego wymagały specjalistyczne prace. W drugim przypadku musimy również zastanowić się nad objętością łyżki, ponieważ przy pracach, gdzie będzie ładowana bardzo duża ilości ziemi to najlepiej zawsze wybrać to największą. Wielu klientów decyduje się na koparko-ładowarki Case, ponieważ mogą być napędzane olejem napędowym lub benzyną, a niektóre działają na silnikach elektrycznych. Taka decyzja jest również bardzo ważna, ponieważ od niej będzie zależało, ile będziemy płacić za eksploatację urządzenia, a także jak długo maszyna będzie pracowała. Najwięcej klientów zdecyduję się na najbardziej wydajne koparko-ładowarki, które napędzane są silnikami diesla. Takie maszyny najczęściej dominują na większości placów budowy. Musimy również ustalić, czy będziemy wykorzystywać maszynę na dworze, czy też może chcemy jej używać tylko i wyłącznie pod zadaszeniem.

Zawsze, gdy decydujemy się na wykorzystywanie ładowarko koparki w przestrzeni zamkniętej, to decydujemy się na maszyny napędzane silnikami elektrycznymi. Będą one na nas mogły pracować nawet przez 24 godzin na dobę, a tylko operatorzy będą zmieniali się na stanowisku. W ten sposób prace zostaną wykonane błyskawicznie.