Kupujemy komplet do wózka

 

Każde dziecko to spory wydatek i decydując się na nie, trzeba zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne. W okresie ciąży miałam okazję dużo czytać na ten temat, ponieważ nie mogłam zbytnio się ruszać, bo miewałam spore bóle. Więc ten czas spędzałam na przeglądaniu stron internetowych na temat ciąży. Większość rzeczy zdążyłam już zamówić przez internet.

Wózek i jego wyposażenie w komplecie

komplet do wózka minkyPrzeczytałam, że nawet malutkie dziecko potrzebuje spacerów codziennie. Słońce jest bardzo ważne w procesie rozwijania się, bo witamina D dobrze wpływa na kości. Kupiłam już wózek, jednak musiałam jeszcze nabyć komplet do wózka minky, w którym było wszystko co potrzebne, by móc się wybrać na spacer. Co składało się na taki zestaw spacerowy? Przede wszystkim prześcieradło do obłożenia wózka. Często wózki są już w nie wyposażone, jednak kolejne dodatkowe na pewno nie zaszkodzi. Poza tym wygodna poduszeczka, żeby dziecko miało główkę trochę wyżej niż resztę ciała. No i oczywiście kołderka. Oprócz odpowiedniego ubioru, dziecko trzeba dokładnie przykryć, nawet gdy jest ciepło, bo dla takiego malucha potrzeba ciepła. Nie może się przecież zaziębić. Byłam uradowana, ponieważ nie musiałam być zmuszona do zakupu jednego konkretnego wzoru zestawu. Było ich kilka, od jakichś samochodzików, czy żaglówek, po wzory z gwiazdkami, słonikami i piórkami. Miałam ciężki orzech do zgryzienia, bo wszystko było bardzo ładne. Już chyba łatwiej by mi było, gdyby był tylko jeden gotowy wzór bez wybierania.

Bardzo przejmowałam się moją nową rolą, jaką będzie macierzyństwo. Dbałam o każdy szczegół. Wybrałam piękną kołderkę i poduszkę i mam nadzieję, że maluchowi będzie się podobało na naszych krótkich spacerkach. Postanowiłam, że będę chodzić z nim codziennie, chociaż na chwilkę.