Rozrywka

Kuwety dla kotów

Posiadanie kota w domu wiąże się z kilkoma obowiązkami, których musimy przestrzegać. Koty są typowymi indywidualistami i zawsze chodzą własnymi ścieżkami, ale są też wielkimi czyścioszkami. Kot nie załatwi swoich potrzeb w brudnym miejscu. 

Jak wygląda zamykana kuweta dla kotów? 

kuwety zamykane dla kotaKocie odchody mają wyjątkowo nieprzyjemny zapach, szczególnie jeżeli zwierze nie jest sterylizowane, bo wtedy wydala mocz z hormonami. Jeżeli od samego początku będziemy kota uczyć załatwiania swoich potrzeb w kuwecie, to z pewnością będzie już tak zawsze robić. W sklepach zoologicznych znajdziemy klasyczne otwarte, oraz kuwety zamykane dla kota. Jeżeli mamy małe mieszkanie, to lepiej kupić zamykany model, gdyż zapach będzie zdecydowanie mniej intensywny. Wyglądają one jak pojemniki do transportu zwierząt z uchwytem do trzymania na gorze i mała, otwieraną klapką, przez którą zwierzę wchodzi do środka. Jest ona łatwa w czyszczeniu i nie zajmuje dużo miejsca. Kuweta składa się z dwóch części, podwyższonego spodu i zamykanej, górnej klapy. Przy regularnym czyszczeniu i codziennym wymienianiu żwirku na świeży, nie będziemy w ogóle wyczuwać zapachu kocich odchodów. Ważne żeby kuweta stała zawsze w tym samym miejscu, bo zwierzę uczy się gdzie należy iść za potrzebą i będzie już tam zawsze przychodzić. W sprzedaży detalicznej dostępne są dwa rozmiary kuwet, dla jednego kota, lub dwóch. Pusta kuweta waży jedynie około kilograma więc jej czyszczenie nie sprawi nikomu kłopotu, a kot z pewnością się z niej ucieszy. 

Jeżeli wybierzemy otwartą kuwetę, to musimy się liczyć z tym, że kot będzie rozsypywał dookoła niej żwirek, lub piasek w trakcie zakopywania odchodów, dlatego lepsza będzie wersja zamknięta. Konieczne jest systematyczne sprawdzanie stanu czystości wnętrza kuwety.