Wygląd i uroda

Łańcuszki wykonane ze srebra

Srebrne łańcuszki to wciąż najchętniej wybierana biżuteria przez kobiety. Srebro pasuje do wszystkiego, a zatem jest bardzo uniwersalne. Decyzja pada najczęściej na cieniutkie, delikatne łańcuszki, którymi panie podkreślają swój dekolt. Co jakiś czas wraca moda na łańcuszki z cięższymi, grubszymi ogniwami jednak to te cieńsze są ponadczasowe.

Srebrne łańcuszki z wisiorkiem

łańcuszek srebrnyŁańcuszki zarówno te wykonane ze srebra, złota jak i innych metali raczej nie są noszone solo. Zazwyczaj występują w parze z wisiorkiem. Kupując u jubilera możemy dobrać sobie wisiorek do łańcuszka. Szczególnie modne stały się kilka lat temu tak zwane celebrytki, czyli łańcuszki z kilkoma cienkimi wisiorkami zamontowanymi do niego na stałe na różnych długościach. Srebrne i złote łańcuszki w zależności od użytych ogniw mogą mieć różny kształt. Mogą wyglądać jak delikatna spirala, bądź bardziej przypominać żyłkę, gdzie pojedyncze ogniwa są widoczne dopiero po przyjrzeniu się. Mogą mieć przekrój okrągły, czy kwadratowy. Do wyboru również mamy klasyczne, proste łańcuszki, w których owalne ogniwa są po kolei o siebie zaczepiane. To, jaki łańcuszek wybierzemy zależy od naszych preferencji oraz od tego jaki wisiorek chcemy do niego założyć. Łańcuszek srebrny to również świetny pomysł na prezent na różne okazje. Jeżeli znamy dobrze obdarowywaną osobę możemy rozważyć zakup personalizowanego wisiorka z grawerem. Należy pamiętać, że im wyższa próba srebra tym lepsza jakość.

Jeśli ktoś preferuje jednak złoty kolor biżuterii, a niekoniecznie chce bądź ma możliwość zakupu łańcuszka wykonanego z prawdziwego złota może zdecydować się na pozłacany. Powłoki te są coraz lepsze i pomimo tego, że z czasem mogą się nieco zetrzeć, nadal przetrwają wiele lat. Ponadto taki łańcuszek można odnowić oddając go do złotnika w celu ponownego nałożenia powłoki, co nie kosztuje wiele.