Wyposażenie domów

Materac czy rozkładane łóżko?

To co robimy w godzinach nocnych, w równej mierze odpowiada za stan naszego organizmu, jak nasze dzienne funkcjonowanie. Zarówno ciało, jak i umysł wymagają codziennego odpoczynku i regeneracji w odpowiednich warunkach. Dlatego tak ważne w naszym mieszkaniu jest wygodne miejsce do spania.

Czy na materacu śpi się najlepiej?

Nakładka na materacNiestety nie ma wygodniejszego miejsca do spania niż własne łóżko z komfortowym materacem. Jak to mówią: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Choć czasem może okazać się, że hotelowy materac zaoferuje nam znacznie więcej, niż własny pokój, ze średnio wygodnym, starym łóżkiem. Jaki z tego wniosek? Żadna rozkładana sofa, narożnik, czy tego typu łóżko, nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniego komfortu spania. Rozkładane wersalki to wyjścia krótkoterminowe, nie sprawdzą się na dłuższą metę. Każde tego typu łóżko posiada niechciane nierówności, zagłębienia, które skutecznie obniżają jakość spania. Niestety wciąż wielu z nas nie ma innego wyjścia i jest zmuszona spać na takim łóżku na stałe. Właściciele niewielkich mieszkań często nie posiadają oddzielnej sypialni, a jej rolę przejmuje pokój dzienny z rozkładanym łóżkiem. Co zatem zrobić, aby w takiej sytuacji nie rezygnować z wygodnego spania? Pomocna będzie nakładka na materac. Jest to produkt, który sprawdza się zarówno jako nakładka na stary i niezbyt wygodny materac, jak również w przypadku łóżek, sof, wersalek rozkładanych na noc do spania. Nakładka na materac wyrówna wszelkie nierówności, sprawi, że łóżko stanie się jednolite i nabierze odpowiedniej twardości. Nakładki produkowane są w formie kilkucentymetrowych warstw pianki obszytej tkaniną, są elastyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Każdego ranka nakładkę można po prostu zwinąć i tak poskładaną przechowywać w szafie.

Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej nakładki możemy także dać nowe życie naszemu staremu materacowi. W zależności od rodzaju użytej pianki, można nadać materacowi miękkości, lub też go utwardzić dla lepszego komfortu spania. Możliwości są duże, a koszty znacznie mniejsze, niż zakup nowego modelu materaca.