Wygląd i uroda

Mydełko do golenia nie tylko dla mężczyzn

Pomimo tego, że dla kobiet istnieje mnóstwo preparatów przeznaczonych do golenia, tak ja zrezygnowałam z nich na rzecz tych męskich. Powodem tego były przede wszystkim problemy z podrażnieniami, jakie wyskakiwały u mnie podczas korzystania z chemicznych środków do golenia.

Mydełko przeznaczone do golenia

mydła do goleniaPewnego dnia po prostu skończyła się moja pianka do golenia i wówczas poprosiłam mojego chłopaka, aby pożyczył mi swojego mydła do golenia. Nie sądziłam wówczas, że jest to najlepszy sposób skoro są one przeznaczone do golenia brody, jednak nie miałam nic innego pod ręką. Chwilę później przekonałam się jednak o tym, że takie mydełko jest sto razy lepsze w użyciu niż preparaty, których dotychczas używałam. Wieczorem też czytałam na forach nieco o mydełkach do golenia i zauważyłam, że nie jestem jedyną kobietą, która postanowiła ich używać. Powód tego jest bardzo prosty. Przede wszystkim brak podrażnień i okropnych, czerwonych kropek po goleniu ciała. Poza tym mydełko używane przez mojego ukochanego posiadało sztywną pianę, która nie spływała mi z ciała i dzięki temu pozwalała idealnie się ogolić bez potrzeby dokładania kosmetyku co przekładało się także na jego wydajność. Kolejną równie świetną zaletą mydła było przyjemne uczucie na skórze po jej ogoleniu nie wspominając już o cudownym zapachu który unosił się w całej łazience, a także trzymał długo na mojej skórze. 

Od tamtego momentu całkowicie zrezygnowałam ze swoich pianek i zaczęłam kupować mydła do golenia, choć nieco inne niż używał mój chłopak. On preferuje raczej twarde mydła z wyciągiem z aloesu. Ja postawiłam na te zawierające olejki które podobnie jak aloes mają właściwości łagodzące, ale dodatkowo zmiękczają zarost jeszcze bardziej ułatwiając golenie i jednocześnie przyspieszając cały jego proces.