Najlepsze lampki na choinkę

Strojenie choinki to wielowiekowa tradycja świąteczna, która wywodzi się z Niemiec. Obwiesza się ją bombkami, ozdobami i lampkami. Jak wybrać odpowiednie oświetlenie choinkowe, które będzie zdobiło nasze drzewko  światłem przez długi czas?

Ledowe oświetlenie na choinkę

oświetlenie choinkowe ledŚwięta Bożego Narodzenia to czas, który kojarzy nam się z dawaniem prezentów, kolędami, cudownym jedzeniem oraz, przede wszystkim, ze świątecznym drzewkiem. W wielu domach choinki, oprócz bombek i łańcuchów, zdobią także kolorowe lampki. Jednak nie zawsze tak było, kiedyś do oświetlania drzewek stosowało się świece. Było to bardzo niebezpieczne rozwiązanie, które stwarzało zagrożenie pożarowe. We współczesnych czasach stawia się na lampki elektryczne z niewielkimi żarówkami. Jakie jednak wybrać? Lampki klasyczne czy ledowe? Oświetlenie choinkowe LED jest dużo bardziej bezpieczne od tradycyjnego, ponieważ diody LED nie rozgrzewają się tak, jak zwykłe żarówki. Nagrzanie do wysokiej temperatury żarówek w klasycznym oświetleniu choinkowym stwarza ryzyko pożaru. Decydując się na oświetlenie ledowe, nasza choinka może rozbłyskać blaskiem i cieszyć oko domowników nawet przez długie godziny. Lampki LED są również energooszczędne – udowodniono, że zużywają o wiele mniej prądu od zwykłych żarówek. Święcą żywszym, bardziej intensywnym światłem, co daje nam niesamowite wrażenia wizualne i zwiększa wartość estetyczną naszego świątecznego drzewka. Kolor lampek ledowych można zmieniać przy pomocy pilota w zależności od potrzeby.

Lampki choinkowe to niezastąpiona ozdoba naszej choinki. Dzięki nim wyróżnia się i staje się jeszcze piękniejsza. Oświetlenie ledowe ma wiele zastosowań, można je wykorzystać nie tylko na świątecznym drzewku, ale także do ozdoby naszego domu czy ogrodu.