Nowoczesne sufity napinane

Remont mieszkania czy domu, przeważnie obejmuje podłogi i ściany. Polega na przemalowaniu pomieszczeń, zmiany ułożenia mebli czy ewentualnym wyburzeniu ścian działowych. Niewiele osób decyduje się na zmianę sufitu.

Czym jest napinany sufit?

sufity napinane śląskieKlasyką w wielu pomieszczeniach jest bialy sufit, który nie przyciąga uwagi. Dla urozmaicenia można do niego przywiesić kasetony w wielu fasonach, które nadadzą mu wielowymiarowego wyglądu. Jednak są to bardzo proste i klasyczne rozwiązania. Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu charakteru, to najlepsze będą sufity napinane Śląskie województwo jest obszarem, na którym działa nawet kilkadziesiąt firm remontowych specjalizujących się w takiej usłudze. W tym obszarze Polski takie rozwiązania są bardzo popularne, ponieważ oryginalnie wyglądają i możliwe są do osiągnięcia na wiele sposobów. Sufit napinane, nazywany lustrzanym, jest rodzajem sufitu podwieszanego, ponieważ montuje się go równolegle do właściwego poziomu sufitu i do specjalnie przytwierdzonej konstrukcji szynowej. Dzięki temu dokonuje się nieznacznego jego obniżenia i też w ten sposób można zakryć wszelkie niedoskonałości stropu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać idealnie gładką powierzchnię, której nie osiągniemy przez gipsowanie. Sufit napinane można zamontować na dwa sposoby : napinając na całej jego powierzchni specjalny materiał, który należy podgrzać, aby stał się elastyczny albo poprzez montaż płyt gipsowych na profilach przytwierdzonych do ścian. Jego popularność może wynikać z łatwego i szybkiego wykonania.

Dużą zaletą napinanych sufitów jest możliwość stworzenia na nich dowolnych wzorów. Przytwierdzany materiał może być jak tafla wody i odbijać całe pomieszczenie lub mieć nadrukowane dowolne zdjęcie czy motyw planet, natury czy morza.