Uroda i zdrowie

Ocena funkcjonowania jelit

Myślę, że nie ma osoby, która nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne dla naszego codziennego funkcjonowania są zdrowe jelita. W końcu biorą one udział w wielu procesach, które zachodzą w naszym organizmie. Nie tylko trawią przyjmowane przez nas pokarmy, ale zawarte w nich bakterie syntetyzują witaminy z grupy B oraz witaminę K.

Gdzie wykonać szczegółowe badania naszego jelita?

diagnostyka jelitaNikogo więc nie zdziwi fakt, że jelita są naprawdę istotnym elementem naszego organizmu i troska o to, aby prawidłowo funkcjonowały powinna być dla nas priorytetem. Skąd jednak możemy wiedzieć, czy nasze jelita są w dobrym stanie? Oczywiście wykonując odpowiednie badania. Diagnostyka jelita obejmuje badania jakościowe i ilościowe naszej mikroflory jelitowej, badanie nieszczelnego jelita, a także badanie resztek pokarmowych. Takie badania można wykonywać w laboratoriach diagnostycznych, ale nie wszystkie mają je w swojej ofercie. Z tego też powodu warto jest poszukać takiego, które posiada je w swojej ofercie. Aby je znaleźć warto skorzystać z naszej przeglądarki internetowej oraz zawartej w niej wyszukiwarki. Na stronie internetowej wybranego przez nas laboratorium znajdziemy nie tylko opis badań wchodzących w skład szczegółowej diagnostyki jelita, ale także będziemy mogli zapoznać się z cennikiem pojedynczych badań. Część z nich może być refundowana, więc warto jest zapytać swojego lekarza prowadzącego o skierowanie na nie.

Strona pozwala również na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tego, w jaki sposób przygotować się do poszczególnych badań. Część z nich wykonywana jest z krwi, a część z próbki kału. Warto jest więc być na to przygotowanym. Korzystając ze strony internetowej możemy również liczyć na zniżkę obejmującą część badań, jeśli zdecydujemy się na pakiet diagnostyczny jelit.