Oczyszczanie górnych dróg oddechowych przy pomocy cewnika

Odpowiednia pielęgnacja obszaru górnych dróg oddechowych powinna być zawsze jedną z kluczowych czynności podczas codziennej toalety organizmu jako całości. Układ oddechowy w kompleksowym procesie funkcjonowania człowieka zajmuje bowiem niezwykle newralgiczne miejsce i od tego czy działa on poprawnie zależy w praktyce jakość poziomu życia człowieka.

Rola cewnika podczas problemów z górnymi drogami oddechowymi

cewnik do odsysania górnych dróg oddechowychDoskonale zdają sobie z tego faktu sprawę zarówno lekarze ( zwłaszcza pulmonolodzy), jak również inni specjaliści z branży medycznej, stąd też na rynku pojawiło się ostatnio wiele różnego typu substancji  mających na celu ochronę układu oddechowego przed infekcjami( np. antybiotyki, probiotyki czy leki w postaci zastrzyków). Inną grupą, którą należałoby tutaj wskazać są narzędzia do reagowania w przypadku dysfunkcji układu oddechowego. Jednym z takich urządzeń jest cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych ( jama nosowa, gardło, oskrzela). Stosuje się go głównie do odsysania z obszaru górnych dróg oddechowych zebranej tam wydzieliny, potocznie zwanej flegmą. W tym miejscu zaznaczyć trzeba, że cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych posiada określone rozmiary (parametry), które, co oczywiste, w momencie wykonywanie zabiegu dopasowuje się do indywidualnych potrzeb i wskazań w odniesieniu do danego pacjenta. Dodatkowo podkreślić warto, iż cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych musi być zawsze sterylny, czyli „pozbawiony bakterii, wyjałowiony”. Dzięki tej własności, potencjalne prawdopodobieństwo kontaktu z bakteriami, a tym samym infekcji skutkującej powikłaniami znacząco minimalizuje się. Dość istotną właściwością, jaką charakteryzuje się wspomniany cewnik staje się jego elastyczność.

Dzięki tej cesze cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych łatwiej wprowadzić do tak wrażliwych przecież poszczególnych miejsc docelowych. Poza tym dokonywanie określonych manewrów przy pomocy cewnika upraszcza też specjalistyczna końcówka, poprzez którą sprawniej można zastosować cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych.