Wygląd i uroda

Piżamy dla mężczyzn

Na jakość naszego snu wpływa to, na jakim łóżku śpimy oraz to, w czym śpimy. Wiele ekspertów zapewnia o pozytywnym wpływie spania nago, jednak dla wielu z nas jest to niekomfortowe (lub wręcz niemożliwe, jeśli mieszkamy ze współlokatorami). Warto więc zadbać o odpowiednią dla nas piżamę.

Jaką męską piżamę wybrać?

piżamy męskiePrzede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał piżamy – czy została uszyta z naturalnych włókien, jak bawełna. Materiał, który jej przewiewny i wchłania wilgoć zapewni nam komfortowy sen. Jeśli założymy do snu poliestrową piżamę rano obudzimy się prawdopodobnie cali zlani potem. Gdy jesteśmy typem mężczyzny, który przez sen dużo się rusza, lub często śpimy na brzuchu, najlepiej będzie wybrać takie piżamy męskie, które nie będą miały guzików lub innych zapięć. W przypadku wiercenia się w łóżku możemy przez sen zgubić kilka guzików, a przy spaniu na brzuchu mogą się one niewygodnie wbijać w naszą skórę. Lepsze będą dla nas te piżamy, które składają się z prostej koszulki i elastycznych, krótkich spodenek. Jako fani piłki nożnej możemy podkreślić swoją przynależność do klubu kibiców odpowiednim wzorem na piżamie, jeśli chcemy by „moc była z nami” nawet podczas nocy bez problemu znajdziemy piżamę z odpowiednim nadrukiem. Czasem piżamy męskie to wyłącznie komfortowe bokserki – zadbajmy by nie były zbyt obcisłe, a jeśli mamy możliwość przemyślmy wybór luźnych, krótkich spodenek, pod które nie założymy do snu bielizny.

Pamiętajmy też, że każdy sklep może oferować inne produkty w innych cenach. Porównajmy kilka ofert, zamiast kupować pierwszą piżamę, która wpadnie nam w ręce. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet kupując wysokojakościowe produkty. Jeśli poświęciliśmy już czas na szukanie odpowiedniej piżamy dobrze jest zakupić od razu dwie – jedną z nich ubierzemy, gdy tę drugą będziemy musieli oddać do prania.