Zwierzęta domowe

Po co odrobaczamy koty?

Posiadanie zwierząt wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale również w dużej mierze z obowiązkami. Gdy zdecydujemy się na to aby do naszej rodziny dołączył zwierzak warto wcześniej dokładnie przemyśleć, czy aby na pewno będziemy w stanie zapewnić dobrobyt zwierzęciu. Zwierzę może chorować, lub mieć trudności z adaptacją w nowym otoczeniu.

Groźne kocie pasożyty

efektywne odrobaczanie kotaCzęsto w naszych domach pojawiają się psy, koty czy króliki. Zwierzęta te doskonale odnajdują się w naszych domach i lubią nasze towarzystwo. Wielu młodych oraz starszych ludzi decyduje się na towarzystwo kota. Kot nie wymaga wychodzenia kilka razy dziennie z domu, a swoje potrzeby może załatwiać w kuwecie. Koci domownik lubi towarzystwo ludzi, ale potrzebuje również swojej przestrzeni. Wielu właścicieli kotów niewychodzących żyje w poczuciu, iż ich zwierzę jest całkowicie bezpieczne za zamkniętymi drzwiami. Jednak poczucie to może być bardzo złudne. Mimo, że nasze zwierzę mieszka w domu może mieć kontakt z groźnymi dla zdrowia pasożytami. Jaja pasożytów możemy przynieść na zabłoconym obuwiu wracając z zakupów czy pracy. Osobiście znam przypadek kota, który mimo mieszkania w domu strasznie schudł i czuł się coraz gorzej. Ku zdziwieniu jego właścicieli okazało się, że pogarszający stan zdrowia był spowodowany inwazją tasiemca. Dlatego tak ważne jest regularne i efektywne odrobaczanie kota. Zarobaczone zwierzę nie tylko boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, ale może nas zarazić chorobą pasożytniczą. Choroby pasożytnicze są trudne do wykrycia i często dają nieswoiste objawy. Mogą powodować poważne choroby i uszkodzenia narządów wewnętrznych. Choroby pasożytnicze są szczególnie niebezpieczne,gdyż są trudne do wykrycia i mogą powodować bardzo poważne konsekwencje.

Posiadanie w domu lub mieszkaniu kota wiąże się z wieloma obowiązkami. Pamiętajmy o tym aby często odrobaczać nasze zwierzęta mimo że przebywają one za zamkniętymi drzwiami. To uchroni je ale również nas przed niebezpiecznymi konsekwencjami choroby pasożytniczej. Choroby pasożytnicze są trudne do wykrycia i mogą latami działać w utajonej formie.