Transport

Podróżowanie komfortowym busem

 

Gdy jeszcze chodziłam do liceum moja mama wyjechała do pracy za granicę. Po prostu była taka sytuacja, że w kraju mama nie mogła przez długi czas zdobyć pracy i zdecydowała się wyjechać. A za granicą miała możliwość pracować. Na początku pojechała do pracy typowo sezonowej.

Wyjazd busem w dalszą podróż z dziećmi

wygodne busy z Bydgoszczy do NiemiecJednak z jednej pracy przechodziła do następnej i w gruncie rzeczy została tam już na stałe. Na początku widywałyśmy się na święta i podczas wakacji. Potem do mamy dołączył też tata i tak mieszkają już w Niemczech ponad dziesięć lat. Ja jakoś nigdy nie zdecydowałam się wyjechać. Nie wyobrażałam sobie tego. W Bydgoszczy mam już swoją rodzinę. Co jakiś czas rodzice przyjeżdżają zobaczyć wnuki. Ale my też także odwiedzamy rodziców. Teraz jest to dużo prostsze niż kiedyś bo są wygodne busy z Bydgoszczy do Niemiec, którymi tak naprawdę dużo lepiej jest jechać niż najlepszym samochodem. Przede wszystkim podróż busem nie jest tak męcząca. My jeździmy busem do rodziców. A i oni przyjeżdżają busem do nas chociaż wszyscy mamy przecież samochody. Jednak długa trasa z dziećmi jest po prostu wygodniejsza jeśli jest to podróż busem a nie samochodem osobowym. Bus w Niemczech zatrzymuje się w mieście gdzie mieszkają moi rodzice także nie muszą też na dobrą sprawę nigdzie po nas wyjeżdżać. Możliwe, że w następnym roku już zdecyduje się na to żeby dzieci same pojechały busem na wakacje do dziadków. Pociągiem pewnie bym ich nie puściła. Ale bus to zupełnie co innego.

Oni zresztą nie mogą się już tego doczekać kiedy to będą mogli jechać sami. Poczują się chyba bardziej dorośli. A koszt przejazdu busem jest bardzo niski. W sumie to chyba wychodzi nas to nawet taniej niż gdybyśmy mieli jechać samochodem. Chociaż nas samochód mało pali.