Usługi

Podstawowe elementy wyposażenia basenu

Każdy basen, zarówno średniej wielkości zbiornik, jak i ten okazałych rozmiarów wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zachowanie czystości wody, jak i samego zbiornika jest konieczne, aby kąpiel w nim była bezpieczna i przyjemna. Budowa basenu lub jego zakup są zatem pierwszym krokiem do posiadania własnego zbiornika, trzeba bowiem pamiętać, że żaden zbiornik nie będzie prawidłowo funkcjonował bez odpowiedniego oprzyrządowania.

O czym każdy posiadacz basenu powinien pamiętać?

wyposażenie basenówJak zaplanować budowę lub zakup własnego przydomowego basenu i o jakich elementach wyposażenia trzeba pamiętać? Na dobry początek warto wybrać odpowiednie miejsce na basen, które ułatwi nam późniejszą jego pielęgnację. Chodzi tu przede wszystkim o ograniczenie wpadających do wody liści. Pamiętajmy również, że drzewa stanowią schronienie dla ptaków i owadów, które mogą dodatkowo zanieczyszczać nasz zbiornik. Najlepiej zatem zaplanować basen z dala od drzew. Wyposażenie basenów obejmuje kilka podstawowych elementów, a pierwszym z nich jest z pewnością system filtracyjny. Wydajna pompa połączona z odpowiednim filtrem będą stale oczyszczać wodę, napowietrzać ją i wprawiać w ruch, co ograniczy rozwój glonów. Kolejnym ważnym elementem będzie odkurzacz basenowy, który pozwoli na pozbycie się z dna zbiornika wszelkich zanieczyszczeń bez konieczności spuszczania wody. Tutaj wyróżniamy proste i niedrogie modele ręczne, jak również bardziej zaawansowane modele automatyczne. Pierwsze będą wystarczające do niewielkich zbiorników, drugie natomiast oszczędzą nam dużo czasu i energii na sprzątanie dużych akwenów.

Utrzymanie czystości w basenie to nie tylko czysty zbiornik, ale także klarowna i czysta woda. O czystość wody i utrzymanie jej parametrów na ustalonym, bezpiecznym poziomie zadba chemia basenowa. Ogół środków chemicznych stosowanych w basenie zapewni wodzie przejrzystość i klarowność oraz uchroni nas przed ewentualnym podrażnieniem skóry.