Uroczystości

Pomysł na ekskluzywne zaproszenie

Kiedy planujemy nasze wesele, kwestia zaproszeń jest dla nas dość istotna. Zależy nam przede wszystkim na tym, by zaproszenie, które otrzymają nasi goście, było spójne pod względem estetyki z naszą koncepcją ślubu i wesela. Na rynku znaleźć możemy różne projekty zaproszeń, które będą cechowały się zróżnicowanymi właściwościami.

Wysoka estetyka zaproszeń ślubnych

ekskluzywne zaproszenia ślubneJednym z pomysłów na ślub i wesele, który obecnie dość często wybierany jest przez młode pary, jest wydarzenie w dość pałacowym stylu. Tego typu imprezy najczęściej mają miejsce w eleganckich hotelach i restauracjach z ogrodami i bogatą stylistyką wystroju. W takich okolicznościach na pewno naszą uwagę powinny zwrócić ekskluzywne zaproszenia ślubne. Zaproszenia, które utrzymane są w ekskluzywnym stylu, najczęściej wykonywane są na papierze cechującym się określoną grubością, który dodatkowo jest w odpowiedni sposób zdobiony. Do zdobienia eleganckich zaproszeń najczęściej wykorzystuje się różnego typu pozłacane lub posrebrzane elementy. Coraz częściej w strukturze papieru wykonuje się również bardzo precyzyjnie powycinane wzory, by papier przypominał swoim kształtem ażurową zasłonkę, skrywającą w elegancki sposób treść samego zaproszenia. W projektach wykorzystuje się coraz częściej również różnego typu kalki i inne materiały o właściwościach prześwitujących, dzięki którym możliwe jest wykreowanie ciekawego efektu wizualnego.

Bardzo ważną kwestią, w przypadku zaproszeń ślubnych, które mają cechować się określoną elegancją, jest również wykorzystana w projekcie czcionka, dzięki której zapisana zostaje na karcie treść zaproszenia. Najczęściej charakteryzuje się ona wyglądem, który przypomina piękne pismo kaligraficzne, pełne ciekawych zawijasów i zaokrąglonych liter.