Wyposażenie domów

Poszukiwania wytrzymałego stołu drewnianego

Jestem z mężem na etapie urządzania własnego mieszkania. Oboje bardzo stawiamy na jakość mebli. Uważamy, że jeśli mamy już za coś płacić duże pieniądze to lepiej zainwestować w coś co przetrwa lata. Teraz stanęliśmy przed wyborem wybrania stołu do naszego salonu. Postanowiliśmy znaleźć coś naprawdę wytrzymałego i solidnego, żeby później nie żałować zakupu. 

Gdzie kupić wytrzymały, drewniany stół?

wytrzymałe stoły drewnianeUważaliśmy, że stoły drewniane są najlepsze, ponieważ są wytrzymałe i potrafią przetrwać całe dekady. Poza tym można je poddawać skutecznej i taniej renowacji w razie potrzeby. Zależało nam jednak na tym, aby było to prawdziwe solidne drewno a nie sklejka czy dykta, bo takie stoły na pewno nie są wytrzymałe. Większość stołów w sklepach nie spełniana naszych oczekiwań. Były one zbyt proste i mało solidne. Ktoś polecił nam, abyśmy o wytrzymałe stoły drewniane zapytali u stolarza. To był strzał w dziesiątkę. Zamówiliśmy tam naprawdę wytrzymały stół. Stolarz ten bazował na wytrzymałym drzewie dębowym. Do łączenia poszczególnych elementów stosował profesjonalne łączenia. Zasada jest taka, że im cięższy stół drewniany tym bardziej wytrzymały. I to nie tylko dlatego, że ma duże obciążenie. Przede wszystkim prawdziwe drewno zawsze jest ciężkie. Jeżeli stół drewniany wydaje się dziwnie lekki to znaczy że w środku wypełniony jest zwyczajną tekturą dyktą.

Byliśmy bardzo zadowoleni z zamówionego stołu. Był wykonany w całości z litego drewna. Drewno zostało też od razu odpowiednio zakonserwowane, aby stół, był bardziej odporny na czynniki zewnętrzne. Blat został dodatkowo zaolejowany, aby był bardziej odporny na wilgoć. Zostaliśmy również poinformowani, jak odpowiednio dbać o takie drewno, aby rzeczywiście mogło służyć nam przez długie lata.