Profesjonalna opieka domowa

Im jesteśmy starsi, tym mniej sprawni się stajemy. To zupełnie normalny proces, który spotka każdego z nas. Jedni na starość stają się niedołężni i całkowicie zdani na innych, a pozostali są w stanie samodzielnie egzystować, choć na niższym poziomie niż kiedyś. 

Komu potrzebna jest domowa opieka? 

opieka domowa nad chorym warszawaW życiu bywa różnie i nie tylko ludzie w podeszłym wieku są przykuci do łóżka, lub mają znaczne problemy w poruszaniu się, czy wykonywaniu podstawowych czynności. Często opiekunki dla zależnych osób poszukuje dzieci, lub krewni, ponieważ sami z różnych powodów nie są w stanie się zająć członkiem swojej rodziny. Jeżeli interesuje nas opieka domowa nad chorym Warszawa jest najlepszym miejscem do jej znalezienia. Jeżeli znajdziemy opiekunkę, która mieszka stosunkowo blisko, to może każdego dnia przyjeżdżać do chorego w wyznaczonych godzinach. Jeżeli jednak będzie musiała dojeżdżać z odległej miejscowości, to trzeba rozważyć opcję wynajęcia opiekunki z zamieszkaniem. Przy chorej osobie najczęściej trzeba wykonywać podstawowe czynności, czyli podawać jedzenie, ubierać, myć, czy nawet sprzątać. Dokładne obowiązki zależą od stanu chorego oraz jego i jego najbliższych wymagań dotyczących opieki. Możliwa jest też całodobowa opieka jeżeli stan zdrowia chorego tego wymaga. Można próbować skorzystać z pomocy miejskich ośrodków, które oferują też opiekę nad chorymi, ale zawsze lepiej skorzystać z płatnej pomocy, gdyż będzie na pewno na realizowana przez wykwalifikowaną osobę z doświadczeniem. 

Nie każdy pacjent chce korzystać z opieki domowej, ponieważ to w końcu obca osoba wkracza w prywatne życie. Jednak kiedy jest to koniecznością, to nie ma się czego obawiać, ponieważ większość opiekunek są bardzo empatycznymi osobami, które chętnie pomagają.