Profesjonalne kreowanie wizerunku

 

Każdy z nas jakoś wygląda, ma swój styl, przyzwyczajenia, czy charakterystyczne zachowania. Może to być świadome, lub kompletnie nieświadome. Bywa też tak, że my sami o sobie myślimy jedno, a inny uważają o nas coś zupełnie innego. 

Jak wpłynąć na swój wizerunek?

kreowanie wizerunkuTo wszystko co ludzie widzą i słyszą, podczas rozmowy z nami, jest naszym wizerunkiem. Nie tylko to jak wyglądamy, czyli jak się ubieramy i jaką mamy fryzurę i makijaż, ale też to co i w jaki sposób mówimy,  nasze maniery, czy też sposób w jaki budujemy relacje z innymi ludźmi. Kreowanie wizerunku nie jest prostą sprawą, gdyż obejmuje wiedzę zakresu psychologi, socjologi i mody. Nie każdy się na tym zna i najczęściej myśli, że jak zmieni styl ubierania, to ludzie zaczną go inaczej spostrzegać. Oczywiście wygląd jest bardzo ważny, bo to pierwsza rzecz, na którą patrzymy i często też oceniamy, ale też to co mówimy musi być spójne z wyglądem zewnętrznym. Ludzie najczęściej z powodów zawodowych, lub prywatnych chcą zmienić swój wizerunek, ponieważ czują się źle z tym, jak ich inni ludzie odbierają. Z usług kreowania wizerunku często korzystają znane osoby z pierwszych stron gazet, dziennikarz telewizyjni, czy po prostu osoby publiczne. W całym kraju znajdziemy specjalistów, którzy za odpowiednią kwotę, pomagają klientom odmienić swój wizerunek i stać się poniekąd nową osobą. Choć z takiej usługi może skorzystać każdy z nas, bo są one ogólnie dostępne. Nasz wizerunek pomaga nam w pracy, w życiu prywatnym, ale też w relacjach społecznych.

Osoby zajmujące się zmianą wizerunku klienta, biorą pod uwagę jego charakter, ale także jego marzenia i pragnienie stania się konkretną osobą. Nasz wizerunek będzie autentyczny, jeżeli wygląd będzie spójny z charakterem i na odwrót.