Fotografia

Profesjonalne portrety biznesowe na strony firmowe

Coraz więcej firm umieszcza wizerunki swoich kluczowych pracowników na stronach firmowych. Ma to na celu pokazanie bardziej ludzkiej twarzy przedsiębiorstwa. To także ułatwia klientom kontakt z pracownikami. Biznesowa fotografia rządzi się swoimi prawami. W portretach dla pracowników niezwykle istotne jest pokazanie danej osoby z jak najlepszej strony. 

Fotografie pracownicze do social media

portrety biznesoweZdjęcia pracowników różnych korporacji pojawiają się zarówno w social media, na profilach firmy, jak i w wewnętrznych systemach komputerowych. Portrety biznesowe to domena profesjonalnych fotografów. Podpowiadają fotografowanym osobom, jak mają się ustawić na zdjęciu. Pomagają dopasować tło oraz dbają o poprawę cech zewnętrznych. Fotograf biznesu współpracuje ze stylistami, makijażystami, którzy przygotują pracownika do perfekcyjnego zdjęcia. Tylko dobry fotograf biznesu umie wydobyć głębie ze zdjęcia i nadać fotografowanej osobie wyjątkowo korzystny wygląd. Sesje tego typu wykonywane są w atelier, na neutralnym tle, najczęściej jasnym błękicie, szarości lub innych jednolitych barwach. Ważne jest też oświetlenie. Podczas sesji biznesowych, fotografie są dokładnie obrabiane komputerowo, za pomocą programów graficznych. Dzięki temu pracownik wygląda idealnie, z klasą i stylowo. Fotograf biznesu potrafi ustawić modela lub modelkę, wybrać odpowiedni profil, uchwycić pozę i mimikę twarzy. 

Planując sesję fotograficzną dla swoich pracowników, warto wybrać usługi profesjonalnego atelier, które specjalizuje się w tego typu zdjęciach. Dobry fotograf biznesowy umie wydobyć piękno z każdej osoby i uchwycić wyjątkowe pozy oraz wyraz twarzy. Zdjęcia są edytowane w programach komputerowych i wyglądają perfekcyjnie w mediach społecznościowych i na stronach firmowych.