Profesjonalne przeprowadzanie rozwodów

Muszę przyznać, że w dzisiejszych czasach rozwód nie jest wcale łatwą kwestią. Chociaż nie jest to już temat tabu, tak jak jeszcze kilkanaście lat temu, wciąż wiąże się to z wieloma komplikacjami prawnymi. Tak było również w moim przypadku. Muszę przyznać, że sprawy mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie profesjonalna pomoc prawna, którą otrzymałam.

Pomoc prawna przy sprawach rozwodowych

rozwody szczecinJeżeli chodzi o rozwody szczecin jest dosyć specyficznym miastem. Może dzieje się tak ze względu na fakt, że wciąż stosunkowo niewiele par staje przed tutejszym sądem z wnioskiem o rozwiązanie małżeństwa. Ja niestety nie mogłam już dłużej wytrzymać z mężem, który miał zupełnie inne poglądy, niż ja. Okazało się jednak, że z punktu widzenia prawnego brak jest jakichkolwiek przesłanek do zakończenia małżeństwa. Wtedy zgłosiłam się do kancelarii prawnej, specjalizującej się w pomocy przy przeprowadzaniu rozwodów. Dowiedziałam się, że muszę udowodnić przed sądem, że nastąpił trwały rozkład pożycia i nie ma już szans na ocalenie małżeństwa. Prawnik, który zgodził się mnie reprezentować w odpowiedni sposób pomógł mi zaprezentować stanowisko. Okazało się, że faktycznie mój mąż ma skrajnie różny światopogląd, który przed zawarciem małżeństwa ukrywał. Dzięki odpowiednim pytaniom ze strony prawnika okazało się, że mąż początkowo był nieszczery i ukrywał swoje prawdziwe poglądy. Dzięki temu sąd zakończył małżeństwo orzekając rozwód z winy męża.

Decydując się na wystosowanie pozwu rozwodowego, obawiałam się, że będzie to sprawa dosyć ciężka. Różnice światopoglądowe są zawsze, nie zawsze jednak kończą się rozwodem. Problemem było również stanowisko męża, który nie chciał się ze mną rozwodzić. Na szczęście dzięki pomocy prawnej udało mi się uzyskać korzystne rozstrzygnięcie.