Usługi

Przewaga klawiatur mechanicznych nad membranowymi

Porządny sprzęt gamingowy to nie tylko sam komputer, czy monitor. To również, a może właśnie przede wszystkim, myszka oraz klawiatura. O ile wybór odpowiedniej myszki jest przeważnie kwestią subiektywną, tak bez klawiatury mechanicznej może się okazać, że będziemy odstawać od reszty w trakcie gry i to właśnie niekoniecznie z naszej winy.

Dobre klawiatury do gier

klawiatura mechaniczna podświetlanaJeżeli gramy w gry przez internet posiadając tradycyjną, membranową klawiaturę bardzo prawdopodobne, że będziemy odstawać w rozgrywce bowiem takie klawiatury po pierwsze lubią się zacinać, kiedy naciśniemy na raz kilka przycisków lub też lubią w takich sytuacjach rejestrować naciśnięcie innego klawisza, którego w rzeczywistości nawet nie dotknęliśmy. W przypadku klawiatur mechanicznych podobne sytuacje nie występują. Klawiatura mechaniczna podświetlana gwarantuje nam zatem rozgrywkę na najwyższym poziomie bez obaw, że wciśniemy coś, czego nie potrzeba i tym samym zepsujemy cały mecz. Kolejną równie ważną kwestią, która może nam dać bardzo dużo przewagi podczas gry jest fakt, że klawiatury mechaniczne znacznie szybciej reagują na nasze działania. W klawiaturze membranowej musimy wcisnąć klawisz do końca, aby sprzęt zarejestrował nasz ruch. W przypadku klawiatury mechanicznej z kolei pomimo tego, że większość z nas z przyzwyczajenia również wciska do końca klawisz, to jednak sama klawiatura rejestruje jego naciśnięcie znacznie szybciej zanim nasz palec napotka opór. 

Choć czysto teoretycznie jest to przewaga milisekundowa to jednak każdy, kto gra w gry doskonale wie ile może zdziałać. Te ułamki sekund niejednokrotnie decydują o wyniku całej rozgrywki, a przecież ostatnie czego chcemy to przegrać ze względu nie na nasz brak umiejętności, a przez nieodpowiedni sprzęt. Dlatego, jeżeli lubimy często grać i zależy nam na tym, aby mieć coraz lepsze osiągnięcia warto sobie sprawić ku temu warunki zakupując sprzęt, który znacząco pomoże nam w osiągnieciu naszego celu.