Przewaga osób znających języki obce czyli nauka francuskiego

Nie jest niczym nowym, iż obecna, dosyć trudna, sytuacja na rynku pracy zmusza wszystkich poszukujących do pogłębiania swojej wiedzy oraz wykształcenia a także do ciągłego rozwoju nowych umiejętności.

Nauka francuskiego w Bydgoszczy jest potrzebna

nauka językaJedną z podstawowych i najczęściej poszukiwanych przez pracodawców umiejętnością jest znajomość języków obcych, wśród których najistotniejszym jest język angielski. Właściwie język angielski jest już w Polsce takim minimum, podstawą, którą powinni znać wszyscy. Jak podkreślają pracodawcy sytuacja na rynku zmusza ich do otwierania się na nowe rynki i dlatego też coraz częściej znajomość wyłącznie języka angielskiego to za mało. Takie języki jak hiszpański, rosyjski czy język francuski są coraz popularniejsze w szkołach językowych w całej Polsce. Naukę angielskiego czy tez innych obcych języków podejmować muszą nawet osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy. ,,Mimo, że znałam biegle język angielski w nowej pracy musiałam podjąć nauka francuskiego bydgoszcz. Bez tego nie miałabym szans na awans a właściwie także na przedłużenie umowy – przedsiębiorstwo wchodziło na rynek francuski i im więcej osób znało ten język tym lepiej.” – przyznaje jedna z pracownic dużej, bydgoskiej firmy.

Podsumowując, mało która już firma jest w stanie poradzić sobie bez osób znających języki obce, dlatego też przewaga osób znających język angielski czy też jakikolwiek inny jest spora nad tymi umiejącymi porozumieć się wyłącznie w języku Ojczystym. Warto zaznaczyć także, iż osoby znające język obcy, zarabiają relatywnie więcej od osób tej umiejętności nieposiadających.