Przyczepa kempingowa czy namiot?

przyczepa kempingowaNa każdym kempingu znajdziemy zarówno przyczepy, jak i namioty. Zwolennicy namiotów niekiedy patrzą na mieszkańców przyczep z pewnym pobłażaniem, jako na tych, którzy nie potrafią się obejść bez wygód i przez to nie wiedzą, co to prawdziwe biwakowanie na łonie natury. Jakie są wady i zalety każdej z tych opcji?

Namiot łatwiej jest przetransportować. Zwijamy go w mały pakunek, który jest na tyle lekki, że bez problemu zabierzemy go do pociągu czy busa. Wypożyczając lub kupując przyczepę musimy mieć samochód dość potężny samochód. Przyczepy kempingowe występują w różnych wielkościach. Te duże, luksusowe, ważą ponad tonę i mały, miejski samochodzik nie uciągnie takiego ciężaru.
Namiot nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście te kilku sypialniowe potrafią kosztować niemało, ale i tak jest to wydatek nieporównywalnie mniejszy, niż zakup dobrej przyczepy. Tańszym rozwiązaniem jest wypożyczalnia przyczep kempingowych.
Kiedy jednakże już uda nam się dostać z przyczepą na kemping, możemy cieszyć się wygodami, których pozazdroszczą nam mieszkańcy namiotów. Zwłaszcza, jeśli pogoda nie dopisze. Namiot jest komfortowym schronieniem tylko dopóki na dworze jest sucho i ciepło. Ale jeśli zdarzy się kilkudniowa ulewa, wszystko w końcu przemoknie. I nie bardzo jest czym się zająć. Natomiast w przyczepie mamy światło, niekiedy ogrzewanie, wygodne kanapy i stół, przy którym możemy na przykład czytać lub w coś grać. Łatwiej też przygotować sobie coś do jedzenia.
Dla niektórych te niedogodności wcale jednak nie są powodem, żeby rezygnować z namiotu. Są raczej czymś, co pozwala poczuć, że jest się z dala od cywilizacji.

Wynajem przyczep kempingowych to jednak zawsze rozsądny pomysł w przypadku rodzin z małymi dziećmi i starszych osób, którym mogą zaszkodzić namiotowe niewygody, jak wilgoć, zimno czy nierówne podłoże do spania.