Rodzaje pił i widia do drzewa

Piła spalinowa czy mechaniczna to takie urządzenie, które nie może funkcjonować bez tarcz, które są podstawowym jej elementem. To właśnie piła tarczowa tnie drewno na mniejsze kawałki. Widia zwane inaczej tarczami to część, bez której nie moglibyśmy ciąć. Piłą tniemy prawie każdy rodzaj drzewa. Możemy to wykonywać w lesie, jako pilarze lub osoby tam zatrudnione lub w naszych gospodarstwach domowych.

Widia i tarcze do drewna

widia do drewnaElementy te możemy kupić w każdym sklepie z tego typu asortymentem lub w internecie. Jeśli natomiast kupujemy nową piłę, z gwarancją użytkowania, widia mamy już w komplecie. Jeśli dużo pracujemy z piłą, musimy co jakiś czas wymienić ten element, ponieważ w toku naszej pracy, to właśnie on najszybciej się niszczy i zużywa. Tępi się od cięcia drewna i wówczas nie powinniśmy używać już takiej piły, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę. Lepiej udać się do punktu napraw pił tarczowych lub kupić nowe widia. Widia do drewna to swojego rodzaju ważny element i część składowa. Bez tego nie byłoby mowy o pracy z piłą. Można oczywiście kupić te elementy używane, wówczas posłużą nam krócej. Koszt piły spalinowej lub mechanicznej to kwota rzędu kilku tysięcy, a sama część w postaci tarczy to cena kilku złotych. Warto więc zaopatrzyć się w kilka sztuk, by zawsze mieć pod ręką. To bardzo proste.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kupno piły warto rozejrzeć się na lokalnym rynku z czym mamy do czynienia. Producentów tego sprzętu jest przecież bardzo dużo, ale tylko kilka firm wyłania się w czołówce jeśli chodzi o markę i jakość tej maszyny. Jeśli natomiast chcemy po prostu wymienić tarcze na nowe, należy się udać do najbliższego punktu napraw. Tam, na miejscu podpowiedzą nam, które widia wybrać, jak zamontować i użytkować piłę.