Royalty music– oferta dla biznesu

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszą się bazy oferujące ścieżki dźwiękowe na jednorazowych licencjach (tzw. Royalty Free). Są to zbiory różnych dźwięków i utworów muzycznych uszeregowane w kategoriach, które można wykupić na potrzeby produkcyjne.

Royalty music – tam znajdziemy darmowe utwory

royalty musicBank muzyki najczęściej kojarzony jest jako muzyka dla branży reklamowej. Jednak grupą docelową twórców takich bibliotek muzycznych są także firmy. W jaki sposób dźwięki mogą zostać wykorzystane w biznesie? Ścieżki typu Royalty Music, po wykupieniu można odtwarzać publicznie, zamieszczać w środkach przekazu, rozpowszechniać dowolną ilość razy za pomocą mediów masowych. Muzyka do reklamy na jednorazowej licencji pozwala unikania dodatkowych opłat na rzecz twórców lub organizacji, które ich zrzeszają (ZAIKS czy ZASP). Jednak profesjonalnych dźwięków z legalnego źródła potrzebują także firmy. Z banków muzyki coraz częściej pozyskiwana jest muzyka do prezentacji. Chodzi tutaj o podkłady dźwiękowe do pokazów slajdów czy animacji, które trafiają na firmowe konferencje, sympozja, spotkania biznesowe. Wiele przedsiębiorstw decyduje się również na kręcenie filmów szkoleniowych czy promocyjnych. Takie produkcje warto urozmaicić odpowiednio dobranymi podkładami muzycznymi. Kolejnym zastosowaniem Royalty Music w biznesie są wszelkiego typu imprezy, na których utwory są odtwarzane publicznie. Chodzi tutaj głównie o firmowe eventy, imprezy promocyjne, pokazy mody i inne wydarzenia reklamowe zakrojone na szeroką skalę.

Wykupienie jednorazowych licencji gwarantuje, że przedsiębiorstwo nie zostanie oskarżone o nielegalne odtwarzanie utworów w celach komercyjnych, co wiązałoby się ze złamaniem przepisów prawa autorskiego.Dźwięki z banku muzyki mogą również zostać wykorzystane w centralach telefonicznych czy Call Centre.t