Sok z aloesu

Aloes to roślina znana już od wieków starożytnych. Używana była w celach leczniczych oraz kosmetycznych. Obecnie, oprócz medycyny i kosmetologii, stosuje się go także w celach spożywczych. Istnieje wiele produktów, w których składzie widnieje aloes. Są to w szczególności kremy, żele czy soki. Jakie właściwości posiada ta roślina? 

Niezwykłe właściwości aloesu – na co pomaga?

naturalny aloes do piciaSukulenty to grupa rośli, do której należy między innymi aloes. Występują one w suchych regionach świata, takich jak pustynie czy półpustynie. Ma bardzo grube i mięsiste liście, w których gromadzi wodę. Już od dawna znane są jego niezwykłe właściwości lecznicze oraz kosmetyczne. Wieki temu stosowano go na oparzenia i rany, ponieważ zauważono, że przyspiesza on regenerację i gojenie się skóry. To, co najcenniejsze, znajduje się wewnątrz liści aloesu. To miąższ zawierający wiele składników odżywczych, takich jak tłuszcze, witaminy czy biotynę, które pomagają na wiele różnych dolegliwości. Taki naturalny aloes do picia będzie pozytywnie wpływał na proces trawienia i sprawność całego układu pokarmowego. To dzięki dużej zawartości polisacharydów, które są pomocne w zwalczaniu wrzodów żołądka czy dwunastnicy. Można go także stosować jako środek wzmacniający ogólną odporność organizmu. Regularne picie soku z aloesu z pewnością uchroni nas przed sezonową grypą i przeziębieniami. Aloes to także świetny sposób na poprawę pracy wątroby, ponieważ sprawia, że produkuje ona więcej żółci.

Produkty z dużą zawartością aloesu to świetny sposób na poprawę swojego samopoczucia oraz zdrowia. Z kolei kosmetyki z tą rośliną sprawdzą się idealnie na trudno gojące się rany oraz oparzenia. Aloes stosuje się też w wielu środkach leczniczych. Poprawia on pracę wątroby, żołądka oraz górnych dróg oddechowych. Soki z aloesu warto więc pić regularnie.