Solidne elementy do montażu ogrodzeń

Ogrodzenia z paneli 3D są trwałe, a zarazem tanie. Dwa i pół metra ogrodzenia to koszt w granicach stu złotych. Dodatkowo ich atutem jest fakt, że montaż możemy wykonać samodzielnie z gotowych elementów, które są dostępne w marketach budowlanych. Najlepiej robić to wspierając się poziomicą oraz rozciągniętym sznurkiem. Wtedy na pewno efekt będzie zadowalający.

Montaż paneli ogrodzeniowych

montaż ogrodzeń łódźStandardowy panel ma dwa i pół metra długości. Jeżeli interesuje nas montaż ogrodzeń Łódź to dobre miejsce, by poszukać fachowców. Możemy jednak zrobić to samodzielnie. Będziemy potrzebować dwa słupki, podmurówkę długości takiej samej, jak ogrodzenie oraz łączniki przelotowe i narożne. Podmurówkę osadzamy na utwardzonej powierzchni, wcześniej wykopując pod nią niewielki rowek. Całość sklejamy zaprawą. Następnie do łączników wkładamy słupki. Trzeba je wbić około pięćdziesiąt centymetrów w ziemię, aby trzymały pion. Następnie zakładamy łączniki do paneli. Koszt jednego to około pięć złotych. Łączniki paneli mają gumki za pomocą których możemy regulować siłę ścisku. Gdy do dwóch słupków przykręciliśmy łączniki, możemy zamontować panel. Gdy będzie on zamontowany sprawdzamy poziom i pion oraz przechodzimy do montażu następnego ogrodzenia. W ten sposób jesteśmy w stanie szybko ogrodzić dużą przestrzeń i będzie to praca na lata, bez żadnych usterek.

Tak wykonane ogrodzenia możemy spotkać wszędzie. Ich największą zaletą, poza ceną, jest lekkość. Dodatkowo wykonanie z drutów sprawia, że siła z jaką na ogrodzenie oddziałuje wiatr jest niewielka. Nawet najmocniejsza wichura nie przewróci naszych ogrodzeń. Można skorzystać z firmy, która wykonuje takie ogrodzenia, a także podjąć się tego samodzielnie. Wszystko jest niezwykle proste oraz intuicyjne.