Sprawdzone domki drewniane

W Polsce działa nawet kilkaset tysięcy firm z branży budowlanej, które są w stanie wybudować dom z cegieł, betonu czy drewna. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale najlepszym jakościowo i najtańszym jest dom z drewna.

Gdzie stawiane są domki z drewna?

domek drewniany dolny śląskNie każdy chce mieszkać w domu z cegieł, bo jest on dość masywny i też zimny. Alternatywą dla niego może być drewniany dom, który wbrew pozorom jest bardzo ciepły. Może on służyć jako domek letniskowy, albo całoroczny, gdyż jest skutecznie ocieplony i uszczelniony. Jeżeli chcemy wybudować domek drewniany Dolny Śląsk jest obszarem, w którym działa kilka firm budowlanych, które zajmują się realizacją takich zleceń. Obecnie domki drewniane są budowane w stylu kanadyjskim, czyli składane z gotowych elementów. Cały proces stawiania domu zabiera od trzech do czterech miesięcy, z czego przez większość czasu, prace są wykonywane w zakładzie produkcyjnym. Polegają one na konstruowaniu prefabrykatów, czyli składowych elementów budynku. Budowa domku drewnianego zaczyna się do ułożenia fundamentów ze specjalnych termopłyt, które są ocieplone w pionie i w poziomie. Dzięki takiemu zabiegowi, dom jest maksymalnie zabezpieczony przed wilgocią i zimnem od podłoża. Także boczne ściany są ocieplone na całej powierzchni specjalną wełną mineralną i styropianem. Montaż gotowych elementów budynku zajmuje przeważnie kilka dni, po czym następuje jego uszczelnienie i zabezpieczenie miejsc połączeń. Taki domek można postawić w dowolnym miejscu.

Jeżeli chodzi o cenę domku z drewna, to jest ona znacznie niższa niż cena domu murowanego, co jest wynikiem zastosowanych technologi i materiałów. Średnio jest to połowa wartości domu z cegieł, także już na etapie budowy możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.