Styl skandynawski w mieszkaniu

Na rynku jest wiele pomysłów i stylów zaprojektowania wnętrza mieszkania. Najbardziej popularną w ostatnim czasie staje się styl skandynawski. Wynika to głównie z doboru kolorów oraz formy aranżacji tego miejsca. Związku z tym powstaje pytanie, jak takie mieszkanie wygląda?

Nowoczesne mieszkanie w skandynawskim stylu

architekt wnętrz KatowiceStyl skandynawski stał się bardzo popularnym motywem przewodnim w kwestii aranżacji wnętrza mieszkań w ostatnim czasie. Głównie dotyczy to małych mieszkań, gdzie ulubionym kolorem skandynawów jest kolor biały. Wynika to głównie z tego, że biel optycznie powiększa oraz rozjaśnia mieszkanie. Dlatego dobrym pomysłem było by pójście do pani architekt wnętrz Katowice, która pomoże nam w rozwiązaniu tutaj wszelkich wątpliwości. Dobrym tutaj pomysłem jest by w trakcie budowy lub remontu małego mieszkania połączyć kuchnie z pokojem dziennym. To pozwoli na zyskanie otwartej przestrzeni, a tym samym na lepsze zaaranżowanie tej części mieszkania. Ważne by kuchnia była zrobiona z kolorze białym, najlepiej by szafki były wykonane na wysoki połysk. Warto pomyśleć tutaj o montażu profili ledowych. Między kuchnią a pokojem dziennym warto postawić stół rozkłady z kilkoma krzesłami. W pokoju dziennym znajdować powinna się po jednej stronie sofa najlepiej w srebrnym kolorze z możliwością rozłożenia. Po przeciwnej stronie warto by było umieścić szklaną szafę na której mogą znajdować się drobne rzeczy, zaś obok niego telewizor. Na środku między telewizorem a sofą warto pomyśleć o umieszczeniu jeżdżącego stolika lub skrzyni na które mogli byśmy postawić kawę albo kwiat. W drugim pokoju zaś powinna znajdować się sypialnia, w która powinna być w kolorze białym. Warto by w takim pokoju znajdowała się nasza cała garderoba.

Projektowanie pokoju czasami wydać się może sprawą prostą, jednak tak nie zawsze jest. Dlatego warto czasami skorzystać z projektanta wnętrz, który pomoże nam w sposób odpowiedni dobrać wszelkie rzeczy do niego, by nasze mieszkanie było zarówno komfortowe, a co ważne było funkcjonalne.