Sukcesy zawdzięczane zaprojektowanym przeze mnie logom

Praca projektanta nie jest prostym kawałkiem chleba. Może i nie jest to ciężka harówka z łopatą albo w polu, ale psychicznie potrafi być naprawdę męcząca i wyczerpująca. Wymaga mnóstwa kreatywności, samozaparcia oraz determinacji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Nie każdy potrafi zaprojektować dobre logo

projektowanie logo cenaCzęsto jednak zdarza się, że moja praca przynosi mi ogrom satysfakcji. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy ktoś sam napisze do mnie maila po czasie z ponownym podziękowaniem za logo, albo też gdy sam wypatrzę coś, co wyszło spod mojej ręki i stało się popularne. Nigdy nie zapomnę momentu, w którym z ciekawości wszedłem kiedyś w artykuł na stronie internetowej dotyczący wyglądu logo. Było tam kolejno dwadzieścia pozycji przedstawiających najciekawsze i najbardziej interesujące loga, jakie autor artykułu w życiu widział. Zgadliście – moje logo było na pierwszym miejscu. Znacznie częściej jednak dostaję po prostu maile od moich byłych klientów, którzy skorzystali z moich usług. Mówią oni, że odkąd tylko zaczęli posługiwać się nowym, stworzonym przeze mnie logiem, ich zyski mocno skoczyły w górę. Dlatego uważam, że za projektowanie logo cena którą proponuję jest wręcz śmiesznie niska. Prawda jest taka, że na spokojnie mógłbym oczekiwać większych wynagrodzeń, ale nie robię tego, ponieważ zależy mi na klientach. Wiem, że pracuję szybciej od innych projektantów, dlatego też nawet jeśli oferuję niższe stawki, to i tak pod koniec miesiąca wychodzę na tym bardzo dobrze. Mogę powiedzieć, że kocham swoją pracę.

Długo już siedzę w tym biznesie i muszę przyznać, że nie zamieniłbym swojej małej, jednoosobowej działalności gospodarczej na nic innego. Jest to wszystko to, o czym od zawsze marzyłem – niezależność finansowa, bycie samemu sobie szefem, i zarabianie tylko i wyłącznie dla siebie.